Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

120-letni spichlerz zmieniono w biuro w stylu wabi-sabi

Perfekcja nowoczesnego designu skontrastowana z niedoskonałością archaicznej architektury.
.get_the_title().

Nad brzegiem rzeki Suzhou w chińskim Szanghaju stał opuszczony, ponad 120-letni spichlerz. Architekci z biura projektowego Nong Studio postanowili zamienić go w nowoczesne, w pełni funkcjonalne biuro. Współczesny design łączy się tu z elementami XIX-wiecznej architektury – mosiądz, szkło, marmur czy stal nierdzewna sąsiaduje tu ze strukturami z ponad stuletniego drewna. Projekt bazuje na dialogu nowoczesności z historią, idealnie wpisując się w dominujący w aranżacji wnętrz trend wabi-sabi, który oddaje hołd niedoskonałościom, podkreślając piękno rzeczy i materiałów dalekich od ideału. We wnętrzach urządzonych w zgodzie z zasadami tej estetyki odnaleźć można elementy wiekowe, podniszczone, nadgryzione zębem czasu.

Źródło: designboom

Biuro w starym spichlerzu urządzono wokół istniejącej już wewnątrz drewnianej struktury. Jego design dobrze wpływa na interakcje między pracownikami z różnych zespołów – na środku umieszczono wspólną, otwartą przestrzeń do pracy, którą zewsząd otaczają mniejsze, funkcjonalne obszary, takie jak pokoje konferencyjne, strefa ciszy czy biblioteka z imponującym, pozłacanym regałem na książki.

Źródło: designboom
Źródło: designboom

Zniszczone podłogi i lekko spróchniałe drewniane kolumny pozwalają nawiązać kontakt z przeszłością. Wizualny kontrast między wiekowym drewnem a nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi jest fascynujący.

Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom

Źródło: designboom

DESIGN