Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 gwiazd branży wystroju i aranżacji wnętrz, dla których warto wybrać się na Warsaw Home 2018

Na kilka dni oczy świata designu zwrócą się w kierunku Warszawy.
.get_the_title().

Już 4 października rozpocznie się III Edycja Warsaw Home – Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz. Wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza europejskich wystaw wnętrzarskich, przyciąga nie tylko przedstawicieli branży aranżacji i dekorowania wnętrz oraz designu, ale także pasjonatów wyrafinowanej sztuki urządzania i stylizacji przestrzeni mieszkalnych.

Źródło: Design Alive

Odwiedzający Targi będą mieli okazję zapoznać się z ekspozycjami, stoiskami i wystawami w ramach pięciu stref tematycznych: wyselekcjonowanego designu, mebli, dekoracji, kuchni i jadalni oraz wykończenia wnętrz.

Na powierzchni 120 tys. metrów kwadratowych hal wystawowych centrum PTAK Warsaw Expo zaprezentuje się w tym roku ponad 1000 wystawców!

Wśród nich swoje prace pokażą też niekwestionowane gwiazdy wnętrzarskiego świata i branży designu. Takie, które pojawiają się na największych międzynarodowych targach organizowanych w Mediolanie, Paryżu czy Nowym Jorku, których dzieła ukazują się na łamach prestiżowych magazynów branżowych. To właśnie między innymi dla nich warto odwiedzić tegoroczne Warsaw Home. Wyselekcjonowaliśmy pięć gwiazd, którzy zasługują na szczególną uwagę podczas zbliżającej się edycji Targów.

1. Tom Dixon

Źródło: Dedece

Tom Dixon, brytyjski projektant tunezyjskiego pochodzenia, jest jednym z celebrytów świata wyposażenia wnętrz. Samouk, który z pomocą swojej kreatywności i samozaparcia wspiął się na sam szczyt branżowej drabiny, stanowi inspirację dla wszystkich aspirujących projektantów i biznesmenów. Jest dyrektorem kreatywnym sygnowanej własnym nazwiskiem marki specjalizującej się w elementach oświetlenia, meblach i akcesoriach.

Źródło: Tom Dixon

To właśnie elementy oświetlenia przysporzyły mu największą sławę. Futurystyczne lampy o niesamowitych kształtach, wykonane z oryginalnych materiałów, o wyjątkowych kolorach i teksturach wyróżniają się na tle innych produktów wchodzących w skład jego portfolio.

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Home będzie można nie tylko obejrzeć wystawę Dixona, ale także posłuchać go na specjalnym wykładzie związanym z przewodnim hasłem Targów SIŁA!

2. Stefano Giovannoni

Źródło: www.stefanogiovannoni.com

Ekscentryczny włoski designer specjalizujący się w awangardowych produktach z plastiku zaprojektował wiele przedmiotów, które pod względem sprzedaży pobiły wszelkie rekordy w branży. Współpracował z wieloma firmami z różnych dziedzin, także tych działających na polu zaawansowanych technologii, jak LG, Siemens czy Samsung.

Źródło: Designbest magazine

Dwa lata temu założył markę QeeBoo, specjalizującej się w plastikowych produktach nowej generacji formowanych wtryskowo. Elementy z nowej linii mebli, dodatków i akcesoriów od QeeBoo podziwiać będzie można właśnie na Warsaw Home.

Giovannoni weźmie też udział w jednej z debat wchodzących w skład programu dodatkowego Targów.

3. Nika Zupanc

Źródło: Frameweb

Nika Zupanc to słoweńska projektantka, która pracuje zarówno niezależnie, pod banderą sygnowanej własnym nazwiskiem marki, ale także w ramach wielu międzynarodowych collabów – między innymi z markami Moooi, Se oraz Dior. Światową sławę zdobyła projektem lampy Lolita, który światło dzienne ujrzał w 2008 roku. Styl jej prac został określony na łamach amerykańskiej edycji magazynu Elle jako “punkowa elegancja”.

Źródło: Gardeshop

Produkty Zupanc podczas Warsaw Home będzie można obejrzeć między innymi na stanowisku kolektywu QeeBoo, z którym projektantka aktywnie współpracuje.

4. Massimo Buster Minale

Źródło: ECC

Massimo Buster Minale, założyciel marki Buster + Punch, to współczesne antidotum na wszechobecny we wnętrzarskiej branży minimalizm. Jego prace, silnie inspirowane hard rockiem, motocyklami i subkulturą ulicy, przyciągają surową, grungową estetyką.

Londyński designer wykorzystuje oryginalne materiały najwyższej jakości – skórę, kamień, drewno, metal – które łączy w niespotykane, ale niezwykle luksusowe formy. Produkty autorstwa Massimo Buster Minale, utrzymane w stylu industrialnego glamour, zaprezentowane zostaną podczas Warsaw Home.

Z pewnością warto obejrzeć wystawę tego projektanta, zwłaszcza że jego stanowisko zostało określone najlepszym podczas zeszłorocznych targów Salone del Moblile Milano.

5. Giulio Cappellini

Źródło: The Globe and Mail

Prace 64-letniego włoskiego designera Giulio Cappellini doskonale wpisują się w jego twórcze motto: “Zawsze jest coś nowego i ekscytującego do odkrycia, nowe rzecz i ludzie, których można poznać”. Z aspirującego projektanta nowoczesnych mebli i dodatków Cappellini przeistoczył się w jednego z naczelnych trendsetterów branży designu, nieustannie zaskakując wnętrzarski świat innowacyjnymi produktami.

Meble, elementy oświetlenia, dodatki i akcesoria wnętrzarskie od Cappellini są zarówno minimalistyczne, jak i maksymalistyczne – projektant nie ogranicza swojej wizji do jednego dominującego trendu, a raczej odkrywa je wszystkie, tworząc przy tym nowe fascynujące nurty w designie.

Źródło: ladyshop.me

Bogactwo i różnorodność portfolio marki Cappellini to z pewnością dobry powód do tego, by odwiedzić jej wystawę na Warsaw Home. Drzwi Międzynarodowych Targów Wnętrzarskich Warsaw Home otworzą się dla odwiedzających 6 października.

Tekst: Alicja Olko

DESIGN