Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5-gwiazdkowy hotel w Gdyni jak z „Alicji w Krainie Czarów”. Wnętrza wyglądają jak galeria designu

Kolekcja niemal 200 designerskich lamp i niezliczona ilość detali. Ten pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Gdyni to istna gratka dla fanów architektury wnętrz.
.get_the_title().

Magdalena Cauderna odpowiada za projekt wnętrz pierwszego w Gdyni 5-gwiazdkowego hotelu. Ten znajduje się przy ulicy Folwarcznej, na granicy malowniczych terenów Orłowa, Redłowa i Małego Kacku. Quadrille to nie tylko ekskluzywny obiekt noclegowo-rekreacyjny, ale także wyjątkowe miejsce na polskiej mapie architektury wnętrz. W środku hotelu możemy dostrzec udane połączenie elementów klasycznych, tradycyjnych z tymi nowoczesnymi, a często i abstrakcyjnymi. Motywem przewodnim w ich projektowaniu były wątki z „Alicji w Krainie Czarów”.

Na wyposażenie składają się produkty od znanych światowych projektantów. Miłośnicy wzornictwa docenią niebanalną kolekcję lamp, za których dobór odpowiada Wioletta Lenczowska z Atelier Mesmetric.

Cały obiekt, zarówno z zewnątrz, jak i w środku, ma w sobie coś z baśniowego pałacu. Znajduje się w zabytkowym, pięknie odrestaurowanym kompleksie parkowo-pałacowym z XVIII wieku. Wnętrza, bogate w niezliczoną ilość detali, subtelnie i w nieoczywisty sposób nawiązują do baśni i klasycznej literatury. Akcenty te zauważą zwłaszcza koneserzy tego typu artystycznej estetyki, czerpiącej z różnych dziedzin sztuki.

Quadrille to drugie miejsce w Polsce, które jest członkiem elitarnego stowarzyszenia Relais & Chateaux, zrzeszającego najbardziej ekskluzywne hotele, posiadłości i restauracje świata.

Źródło: Property design

DESIGN