Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najciekawszych mebli zaprezentowanych w 2024 roku

Jaki jest design mebli w 2024 roku? Taki.
.get_the_title().

Czy nie macie wrażenia, że te rzeczy mogłyby powstać w 2011, 1972 albo 1990 roku? Co mówią o czasie w którym powstały? Są dość oszczędne w wyrazie.

Krzesło Stedelijk

Projektantka Sabine Marcelis stworzyła to krzesło dla Muzeum Stedelijk w Amsterdamie, prezentowane podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Cechą wyróżniającą ten mebel jest użycie jednego materiału – aluminium, które jest wyborem podkreślającym zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju, gdyż aluminium jest materiałem wysoko poddającym się recyklingowi. Design krzesła charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, co sprawia, że pasuje do wielu różnych otoczeń i epok, stając się przykładem ponadczasowego wzornictwa​

Peace Outdoor Lounge Chair

Zaprojektowane przez Faye Toogood dla firmy Vaarnii, to nowoczesne podejście do klasycznego krzesła Adirondack. Charakteryzuje się zaokrąglonym kształtem i jest wyjątkowo wygodne dzięki dodatkowemu otomanowi i ceną 1700 euro! Mebel idealnie wpasowuje się w zewnętrzne przestrzenie, takie jak ogrody czy tarasy​​.

Ceramic Table

Ten stół to kontynuacja współpracy marki HAY z duetem Muller Van Severen. Jest to elegancki przykład, jak nowoczesne materiały, takie jak ceramika, mogą być wykorzystane w tworzeniu trwałych i estetycznie przyjemnych mebli. Stół jest idealny zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz​.

Thorvald Metal Furniture Series

Ta seria mebli stworzona przez Space Copenhagen dla marki &Tradition, wyróżnia się krągłościami i metalowym wykonaniem. Jest to połączenie nowoczesnej estetyki z funkcjonalnością, idealne do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz​​.

…i na koniec nasz faworyt za 1540 euro THE BENCH…

Timbur Bench

Projekt Gudmundura Ludvika dla Carl Hansen & Søn, to ławka wykonana z teaku, która z czasem zyskuje piękną patynę. Posiada szerokie podłokietniki, które mogą służyć jako małe stoliki. Ławka łączy w sobie skandynawską prostotę z funkcjonalnością i trwałością​​.

DESIGN