Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 polskich marek z najpiękniejszą ceramiką

O wartości ceramiki stanowi jej ponadczasowość – kiedyś była modna na królewskich salonach, obecnie nadaje luksusowego, a jednocześnie swojskiego charakteru współczesnym wnętrzom. Przedstawiamy pięć wyjątkowych polskich marek, które nie tylko wzbogacają nasze stoły najpiękniejszymi wyrobami z ceramiki i porcelany, ale także tworzą prawdziwe dzieła sztuki.
'Tworzymy z umiłowania prostoty'.

makaki studio

Marka skupia się na tworzeniu projektów, w których materiał i jego struktura mają kluczowe znaczenie. Ich ceramika jest doskonałym połączeniem estetyki, funkcjonalności i trwałości.

Początki ich przygody z ceramiką wiążą się z miłością do jedzenia i celebracji wspólnych chwil przy stole. Marka koncentruje się na budowaniu niezwykłych doświadczeń wokół posiłków, z przyjemnością wspierając kawiarnie i restauracje w ich działalności.

Wierzą w moc codziennych mikrocelebracji, dlatego ich produkty są zaprojektowane tak, aby cieszyć i harmonijnie wpasowywać się w rytm życia. Przedmioty, które tworzą, mają otaczać nas na co dzień, tworząc przyjemną atmosferę i inspirując nasze zmysły.

makaki studio oferuje również warsztaty ceramiczne, podczas których macie szansę nie tylko stworzyć swoje wymarzone ceramiczne przedmioty, ale także spędzić kreatywnie czas w industrialnej pracowni przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.

Banner Image
Banner Image
'Tworzymy wszystko, czego potrzebujesz do swoich małych rytuałów. Celebruj z nami życie każdego dnia'.

Paititi Studio

Paititi Studio to marka, która głęboko wierzy w to, że przedmioty, którymi się na co dzień otaczamy i z których korzystamy, wnoszą do naszej przestrzeni swoją unikalną energię. Pozornie zwyczajne, subtelne w swym wyrazie czynności, takie jak ułożenie kwiatów w wazonie, zapalenie ulubionego kadzidła czy czarka ciepłej wody z cytryną o poranku, mają potężną moc kreowania naszego samopoczucia na cały dzień. Dlatego jej misją jest tworzenie przedmiotów, które w swej naturze i intencji mają za zadanie działać wznosząco nie tylko na wasze wibracje, ale i wibracje waszego otoczenia. Spośród szerokiej gamy wykreowanych przez nich obiektów wybierz te, które najlepiej wpisują się w Twoje codzienne rytuały.

Paititi Studio to nie tylko marka ceramika, ale także wyjątkowe miejsce, które oferuje wiele więcej. Ich oferta obejmuje inspirujące i relaksujące wyjazdy holistyczne, które są pełne pozytywnej energii. Podczas tych wyjazdów można uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, takich jak joga, terapia lasem oraz warsztaty ceramiczne. To niezwykła okazja, aby zanurzyć się w harmonii, odprężyć i czerpać inspirację.

Paititi Studio organizuje również warsztaty ceramiczne, które odbywają się w ich pięknym studiu zlokalizowanym w centrum Warszawy. To idealne miejsce, aby oderwać się od codziennego zgiełku i pozwolić sobie na twórczy proces tworzenia z gliny. Podczas warsztatów można poznać różne techniki formowania i zdobienia gliny, tworząc unikalne i spersonalizowane przedmioty.

Banner Image
Banner Image
Na pozór zimny materiał udało się przeistoczyć w przyjemny dla oka i zaskakujący obiekt.

MUKO STUDIO

Beton, na pozór zimny materiał, udało się przeistoczyć w przyjemny dla oka i zaskakujący obiekt. Marka powstała 3 lata temu, a za jej sukcesem stoi Gosia, artystka-samouczka, z wykształcenia prawniczka. Po latach poszukiwania swojej drogi zainteresowała się betonem jako formą ekspresji. Aby zrozumieć jak działa beton i jak sprawić, żeby jego właściwości stały się zaletą, a nie przeszkodą, musiała poświęcić wiele czasu na zgłębienie tajników wiedzy i eksperymentowanie. Długie godziny spędzone w warsztacie taty pozwoliły jej odkryć techniki, które przekształcają beton w estetyczne i zaskakujące dzieła sztuki. Poświęcenie przyniosło efekty, a jej produkty z betonu zdobyły uznanie i zainteresowanie wielu osób.

W MUKO królują pastele i charakterystyczna dla betonu tekstura, czyli widoczne drobne betonowe pory, a przy tym przyjemne dla oka obłe formy, które nadają wnętrzu spokoju, wyciszenia i ładu. Wszystkie rzeczy, meble, dekoracje dostępne w MUKO Studio, powstają ręcznie. Znajdziecie tu rzeczy codziennego użytku o niecodziennej formie.

Banner Image
Banner Image
Ożywia przestrzeń porcelaną.

NODI STUDIO

Anna Marciniszyn to wielbicielka porcelany i założycielka studia. Swoją przygodę z porcelaną zaczęła na studiach wzornictwa na School of Form. Próbowała tam wielu różnych mediów i technik, na które mogłaby przetłumaczyć swoje pomysły i projekty. Tak się złożyło, że właśnie w porcelanie najłatwiej było jej przedstawiać swoje pomysły – to ona od początku wydawała jej się najbardziej plastycznym i intymnym materiałem, bliższym ciału niż metal czy drewno.

Nowością w NODI są porcelanowe lampy. Dzięki obecnemu na stronie kofiguratorowi możecie sami zaprojektować niepowtarzalną lampę lub wybrać już zaprojektowaną. Wszystkie wzory lamp są malowane ręcznie i każdy egzemplarz jest inny.

Nodi Studio znajdziecie w Warszawskim studio przy ulicy Wspólnej 27a.

W wystroju wnętrz modne są różnorodne zestawienia i łączenie stylów. Unikalne formy i wzory są chętnie wybierane przez wszystkich, którzy poszukują prostoty, naturalności i tradycyjnych, a jednocześnie oryginalnych i ponadczasowych rozwiązań.

Banner Image
Banner Image
Zachwyt łączy geometryczne formy z intensywnymi kolorami.

Zachwyt Studio

Marka powstała dwa lata temu z miłości do kolorów oraz z przekonania, że życie jest za krótkie, aby otaczać się nudnymi przedmiotami. Jej założycielką jest Patrycja Gorzela. W swoich projektach łączy geometryczne formy z intensywnymi kolorami, tworząc wyroby, które wnoszą do wnętrza sporą dawkę koloru i energii. Każdy przedmiot jest wykonany ręcznie, co pozwala na pełne wyrażenie kreatywności i dbałość o najmniejsze detale.

Ważne dla marki jest to, aby produkty były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i trwałe. Dużą wagę przykłada się do jakości materiałów, z których wykonuje się wyroby, aby zapewnić długotrwałe zadowolenie i użytkowanie.

Zachwyt Studio jest przekonane, że otoczenie ma ogromny wpływ na samopoczucie, dlatego misją marki jest tworzenie ceramiki, która wnosi radość do codziennego życia. Zachwyt Studio to więcej niż tylko marka – to filozofia, która inspiruje do otaczania się pięknem i tworzenia wyjątkowych przestrzeni.

Jeśli poszukujesz wyjątkowych, kolorowych i energicznych wyrobów ceramicznych, Zachwyt Studio jest tutaj, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Banner Image
Banner Image

DESIGN