Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 pomysłów na przechowywanie roweru poza sezonem

Nie chcesz trzymać swojego ulubionego jednośladu w piwnicy? Wprowadź go do pokoju. Oto kilka rozwiązań, które ci w tym pomogą.
.get_the_title().

Przechowywanie roweru poza sezonem to teraz paląca kwestia dla wielu z nas, bo choć chcielibyśmy jeździć przez cały rok, to nieprzyjemna pogoda mocno ogranicza częstotliwość naszych wycieczek. Poza sezonem jednoślady nie mogą już stać, gdzie popadnie. Chcąc utrzymać je w dobrym stanie, musimy zapewnić im bezpieczne i suche miejsce. Piwnica niekoniecznie należy do odpowiednich schowków, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej sprytnych rozwiązań, które wprowadzą nasze dwa kółka do przestrzeni, w której żyjemy. Przedstawiamy pięć rowerowych 'wieszaków’, które możecie kupić… albo po prostu zrobić je samemu!

1. Drewniane drążki

Łatwe do zamontowania drewniane drążki są najprostszym sposobem na przechowywanie roweru poza sezonem. Konstrukcja nie rzuca się w oczy, jest subtelna i wygodna. Długość drążka powinna wynosić ok. 30 cm, a średnica ok. 3 cm. Przy takich wymiarach można zawiesić rower nie cięższy niż 13 kg. Gotowy zestaw dębowych drążków oferuje sklep fluoshop. Zapłacimy za niego ok. 280 zł. Patent jednak nie należy do skomplikowanych, dlatego namawiamy do wykonania go samemu.

2. Hak ścienny

Hak ułatwiający przechowywanie roweru poza sezonem, który widzicie na zdjęciu powyżej, zaprojektowała niemiecka designerka Alexa Lethen. Tworzy ona metalowe haki, pokryte kolorowymi gumami, które chronią lakier zawieszonego roweru. Jest kilka wersji kolorystycznych: sterylna biel, słodki błękit, głęboka czerń i jaskrawa żółć. Gadżet niestety nie należy do najtańszych. Za najmniejszy musimy zapłacić ok. 520 zł.

3. Półka z miejscem na drobiazgi

Kask, rower, słuchawki i telefon to niezbędny zestaw do poruszania się po ulicach miejskiej dżungli. Półka zaprojektowana przez Steffena Schellenbergera umożliwia przechowywanie roweru poza sezonem w bezpiecznym miejscu i jednocześnie będzie przestrzenią, na której położymy przedmioty codziennego użytku. Jej podstawa wykonana jest z metalu, a wykończenia są drewniane. Konstrukcja utrzyma rower o wadze nie większej niż 18 kg. Cena: ok. 800 zł.

4. Półka z miejscem na rośliny

Propozycja Mas Dolor to jednocześnie wieszak ułatwiający przechowywanie roweru poza sezonem i osłonka dla roślin. Co tu dużo mówić, funkcjonalność i dobry, prosty design sprawdzą się najlepiej. Produkt do kupienia tutaj, cena: ok. 600 zł.

5. Drewniany stojak

Jeśli macie za mało miejsca na ścianie na przechowywanie roweru poza sezonem, możecie postawić jednoślad na podłodze. Jednak żeby stał on bardziej stabilnie, warto zainwestować w stojak, a takich, które zajmują niewiele przestrzeni i są jednocześnie ładne, jest niewiele. Nasz typ to prosta, drewniana konstrukcja szwedzkiej firmy oona. Cena: ok. 500 zł

DESIGN