Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 produktów z Trójmiasta, które powinna znać cała Polska

Czyli jakie pamiątki, oprócz bursztynu, możesz przywieźć znad Bałtyku.
.get_the_title().

Wybraliśmy 5 najlepszych produktów z Trójmiasta, które są świetną wizytówką dla całego regionu.

1. Plakaty od Anny Rudak

To istna szczęściara, której udało się zamienić swoją pasję w pracę. Od zawsze mieszka w Gdańsku, a swoje umiejętności rysownicze trenowała na Akademii Sztuk Pięknych. Anna Rudak tworzy głównie ilustracje do wnętrz – projektuje plakaty. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej, w której można dostrzec jej magiczną fantazję. Bohaterami dzieł są zwierzęta, przyroda, społeczeństwo, życiowe momenty.

Inspiracją dla niej są głównie ludzie, nawet tacy, których widziała tylko przez ułamek sekundy.

Jej plakaty wywołują szeroki uśmiech u dzieci i dorosłych, rozwijają wyobraźnię, inspirują, pobudzają kreatywność. Oprócz plakatów z jej ilustracjami, można kupić kreatywne kartki pocztowe, talię ilustrowanych kart na pierwszy rok życia dziecka MOMENCIK, matę do jogi firmy MIAMIKO, ubrania od NARROW.

2. Fajna rama

Gdańsk jest rowerowym miastem, dlatego potrzebuje fajnych ram! FAJNA RAMA to Mateusz Hanus, Michał Linow i Piotr Butkiewicz, którzy projektują i produkują akcesoria rowerowe. Jako nastolatkowie sami naprawiali swoje Romety. Zostało im to do dziś. Dają drugie życie starym rowerom. Ich głównym produktem jest TRZYMAK – wieszak rowerowy, który zaprojektowali razem z Marcinem Budzińskim. Od początku do końca jest to projekt oraz produkcja lokalna. Cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów i cały czas wzbudza zainteresowanie.

3. Edyta Kleist

Tych much się nie przegania, tylko modnie nosi! Edyta Kleist, z wykształcenia projektantka graficzna, szyje męskie muchy. Rzuciła pracę w korporacji i skupiła się na modzie, która od zawsze jej towarzyszyła.

Klasyczną, męską, elegancką muchę zestawia z niebanalnymi printami.

Łączy wiele światów w jeden i nazywa to przekorną elegancją. Wzory tworzy sama. Wszystkie muchy wyszywane są ręcznie przez Edytę i jej mamę. Jej muchy poleciały już nawet do Australii! Dostępne są także skarpetki spinki do mankietów, czapki, poszetki i kapturoszale z metką Edyty Kleist.

4. My mug

Używając tych kubków, musicie przyjąć pewną zasadę. Najpierw pozachwycajcie się oryginalnymi malunkami, a dopiero potem zaparzajcie w nich herbatę. My mug to kreatywny biznes Agnieszki Füllbradt. Na pomysł wpadła podczas jednej z bezsennych nocy. Magia tych porcelanowych kubków polega na tym, iż każdy rysunek wykonywany jest ręcznie przez Agnieszkę, co oznacza, że są unikatowe, różnią się pociągnięciem kreski czy wielkością liter. My mug to także talerze, miski, doniczki i filiżanki. Wszystkie idealnie nadają się na prezent!

5. Joanka Z.

Joanka Z. to rzemieślnik, a jej produkty są po prostu podręczne! Swoimi zdolnymi dłońmi wyszywa ekologiczne nerki-saszetki i torby. Fantastycznie dobiera kolory, materiały i wzory – to zasługa jej wykształcenia. Joanka jest historyczką sztuki i to właśnie wpływa na jej inspirację. Wybiera tkaniny nawiązujące do wzorów ludowych, polskiego folku, kwiecistej stylistyki Williama Morrisa. Szyje z naturalnych tkanin o wysokiej jakości. Podsumowując: naturalnie, praktycznie, wygodnie!

DESIGN