Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 projektów polskich twórców, które sprawią, że pokochacie lastryko

Jeszcze do niedawna było zarezerwowane głównie do tworzenia posadzek, parapetów, schodów czy nagrobków. Obecnie wciąż rośnie liczba zupełnie innych projektów, a wraz z nią rzesza zwolenników lastryko.
.get_the_title().

O tym, że wywodzące się z XV-wiecznej Wenecji lastryko przeżywa swój wielki powrót pisaliśmy już tutaj. Zdaje się, że nie będzie to tylko sezonowy trend, bo wiele osób oprócz delikatnych dodatków, decyduje się na meble czy tapety z tego materiału. Polscy projektanci również zobaczyli w nim potencjał i wyczarowują w swoich pracowniach przeróżne lastrykowe perełki. Wzięli na warsztat i sam materiał, i lastryko jako deseń. Przedstawiamy kilka projektów, które wpadło nam w oko.

1. Lampa Kolektyw

Źródło: Kolektyw via Pakamera.pl

Kolektyw to polska marka, która w lastryko umie chyba najlepiej. Ich autorskie mieszanki kompozytu akrylowego urzekają efektem końcowym uzyskanych kolorów i wzorów. Każdy produkt z ich oferty, choćby to była podkładka pod naczynia, która normalnie jest tylko tłem dla innych przedmiotów, może skraść show i skupić uwagę na sobie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez kolektyw (@kolektyw__)

To samo z nietuzinkową lampą Kolektywu – oprócz wypełniania pomieszczenia ciepłym światłem, co jest jej główną funkcją, odmieni też jego charakter.

Sprawia, że funkcja oświetlenia w domu przestaje być totalnie użytkowa, wprowadzając nieco artystycznego sznytu w jak najbardziej nowoczesnej odsłonie.

2. Gałki Plankton

Źródło: Plankton dla domu via Pakamera.pl

Gałki to element mebla, którego potencjału dekoracyjnego zdajemy się zupełnie nie wykorzystywać. Kupujemy kolejne elementy wyposażenia posiadające już jakieś uchwyty i traktujemy je jako nieodzowną część całości. Nawet jeśli przejdzie nam przez myśl, żeby je wymienić na inne, to w zalewie tysiąca spraw do załatwienia, odkładamy to na wieczne „kiedyś”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ola Munzar (@plankton_dla_domu)

Jeśli mamy ochotę na szybką metamorfozę naszego wnętrza, wymiana gałek w meblach na te marki Plankton zaowocuje satysfakcjonującym i pięknym efektem.

Te z serii ECLIPSE – wykonane z polerowanej blachy mosiężnej, wylane z ciemnego lastryka – są totalnie niepowtarzalne.

3. Talerzyki Trzask Ceramics

Źródło: Facebook Trzask Ceramics

Trzask Ceramics podbiło już niejedno serce swoją unikatową biżuterią z lastryko. Ma ona tak świeży i pozytywny design, że zamierzamy nie rozstawać się z tymi akcesoriami przez cały sezon wiosenno-letni!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez hand made Ceramics & Jewelry (@trzaskceramics)

Tymczasem można zainwestować w urocze talerzyki i cieszyć się nimi przez cały rok.

Zwłaszcza że idealnie sprawdzą się także w wielu innych funkcjach. Mogą być podstawką pod świecę czy tacką na biżuterię czy zegarek, a to znaczy że będą znajdować się na widoku i cieszyć oko cały rok. A do tego można je myć w zmywarce!

4. Pościel MUMLA

Źródło: Facebook MUMLA Official

Ta pościel nie została oczywiście wykonana z lastryko tylko z wysokogatunkowej bawełny, ale marka zdecydowała się na zastosowanie na jednym ze swych kompletów poszewek właśnie deseniu drobnych, kolorowych kształtów. Efekt jest świetny!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MUMLA (@mumla_official)

Z wzorzystą pościelą często jest taki kłopot, że jej wygląd potrafi się z czasem znudzić. Z kolei zbyt wyrazisty, krzykliwy jakoś nie sprzyja atmosferze wyciszenia i snu. W tym wypadku jest wprost przeciwnie – przez połączenie pastelowych odcieni z bielą wzór jest niebanalny, ale wyważony.

Tym samym jedyny poważny minus tej pościeli jest taki, że coś czujemy, że jeszcze trudniej będzie się zmotywować do opuszczenia jej rano.

5. Stół Konceptdesign

Źródło: Konceptdesign

Marka Konseptdesign w swoim projekcie postawiła na bardziej tradycyjną formę lastryko. Szary, wręcz majestatyczny blat, mimo że jest wariacją na temat wspomnienia czasów PRL-u, dzięki przemyślanemu designowi stanowi jednak jak najbardziej nowoczesny i nietuzinkowy meblem.

Źródło: Facebook Konceptdesign

Idealnie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach o industrialnym charakterze, ale będzie również świetnym dopełnieniem naszych domowych dżungli dzięki swojemu surowemu, neutralnemu wyglądowi.

Wiemy jak bardzo kochacie swoje monstery i inne roślinki – ten blat wytrzyma ich ciężar i jeszcze więcej!

Jeśli macie nieco inną wizję, odezwijcie się do projektantów, bo jest możliwość wyboru różnych kolorów czy wielkości.

Źródło zdjęć głównych: Kolektyw, Konceptdesign via Pakamera.pl, MUMLA
Tekst: KD

DESIGN