Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 rozwiązań, które sprawią, że twoje mieszkanie będzie bardziej BERLIŃSKIE

Nie możesz przeprowadzić się do Berlina? Stwórz Berlin w swoim domu!
.get_the_title().

Popularność Berlina nie spada. Chcemy bawić się, wyglądać i żyć jak mieszkańcy stolicy Niemiec – do tego jednak nie wystarczą czarne spodnie i stary sweter z secondhandu. Niezwykle ważna jest bowiem przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu, czyli nasz dom.

Charakterystyczny dla berlińskich mieszkań wystrój jest surowy i eklektyczny – monstery, stare butelki po club mate, modne magazyny o designie czy w końcu metalowe dodatki stanowią ciekawe, charakterystyczne dekoracje.

Wszystko sprawia wrażenie prowizorycznego i tymczasowego, bo w końcu takie jest życie w Berlinie. Jeżeli więc wciąż marzysz o przeprowadzce do stolicy Niemiec, a niekoniecznie możesz sobie na nią pozwolić – spokojnie, wystarczy, że stworzysz sobie Berlin we własnym domu. Jak? Oto 5 prostych sposobów.

1. Mini bar
Zainspirowany klatkami w słynnych berlińskich klubach mini bar świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca i poza butelkami po alkoholu pomieści np. doniczki z kwiatami, które ożywią surowe wnętrze.

http://www.iheartberlin.de/wp-content/uploads/2017/05/Berlin-Interior-DIY-Granit-Panorama-Grid-Bar.gif

2. Meblościanka z pudełek
Za pomocą kilku połączonych ze sobą drewnianych pudełek możemy stworzyć… meblościankę. Nie znajdziemy w niej oczywiście miejsca na ubrania, ale od czego są w końcu stojaki? DIY-OWE meble, poza tym, że pomieszczą kilka książek czy podręcznych rzeczy, mają niezaprzeczalną zaletę – bez problemu przetransportujemy je nawet na drugi koniec miasta.

3. Mini półka na kółkach
Książkowe albumy już dawno stały się elementem wystroju naszych wnętrz. Zastanawiasz się więc, jak wyeksponować wszystkie stare numery Vogue’a albo albumy o designie i modzie? Z pomocą może przyjść mobilna półka, którą dzięki zamontowanym kółkom zawsze możesz mieć pod ręką.

http://www.iheartberlin.de/wp-content/uploads/2017/05/Berlin-Interior-DIY-Granit-Do-you-need-me-table.gif

4. Wieszak na zdjęcia
Berlińczycy kochają sztukę uliczną, którą coraz chętniej przemycają do swoich domów. Zapomnij więc raz na zawsze o wypadających z szuflady i walających się po domu instaxach. Czas wykorzystać ściany i stworzyć swój własny mur – potrzebujemy do tego jedynie elastycznego sznurka, kilku klipsów oraz oczywiście zdjęć.

http://www.iheartberlin.de/wp-content/uploads/2017/05/Berlin-Interior-DIY-Memory-Wall.gif

5. Notatnik na ścianę
Dodatek dla miłośników kawy i minimalistycznych kawiarnianych wnętrz. Podobno pomaga ogarnąć życie, a nawet jeśli nie, to chociaż ładnie wygląda.

źródło: iheartberlin.de

DESIGN