Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

6 sklepów, w których kupicie meble i dodatki w stylu vintage

Wszystkim, którzy uważają, że o wiele bardziej interesujące jest otaczanie się rzeczami z przeszłością, szukającym klasyki designu i prawdziwych retro perełek, polecamy 6 sklepów vintage.
.get_the_title().

Moda na vintage ma się dobrze. Coraz chętniej łączycie oryginalne akcesoria ze współczesnymi przedmiotami, do nowoczesnych domów szukacie mebli z historią, które często są prawdziwą klasyką wzornictwa, a dodatki w stylu vintage uzupełniają wasze eklektyczne wnętrza. Sprawdźcie, gdzie znaleźć starannie wyselekcjonowane przedmioty.

1. yestersen

yestersen to największa w Polsce platforma, na której kupicie antyki, meble, oświetlenie i dodatki z lat 1930–1990 z najlepszych butików vintage, współczesne odwzorowania znanych projektów oraz inne przedmioty spójne ze stylistyką vintage. To bogactwo obiektów i nietuzinkowych pomysłów.

Znajdziecie tutaj perełki wzornictwa, starannie wybrane przedmioty z minionych czasów, m.in. lampę space age z lat 60. czy skandynawską komodę z lat 70. oraz mnóstwo retro inspiracji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ready, set, vintage! #yesterseninteriors Photo: Idha Lindhag.

Post udostępniony przez yestersen (@yestersen)

2. Patyna

Patyna to internetowy showroom dedykowany miłośnikom mebli i dekoracji w stylu vintage. Znajdziecie tutaj klasyki polskiego designu oraz piękne rzeczy z historią. Sklep pozwala na wygodne kupowanie, sprzedawanie i oddawanie oryginalnych przedmiotów, unikatowych kolekcji oraz czarujących pamiątek.

W internetowym showroomie z rzeczami vintage zobaczycie ponad 8 tysięcy oryginalnych przedmiotów.

W ofercie Patyny znajdują się starannie wyselekcjonowane meble i dodatki w dobrym stanie, te do renowacji, jak i te odnowione zgodnej z duchem epoki. Ikony designu – dzieła najbardziej znanych projektantów i producentów zostały wyeksponowane w osobnej kategorii „Klasyków”, znajdziecie je bez problemu.

3. MANU design

MANU design zajmuje się głównie renowacją mebli z lat 60. i 70., szczególnie klasyków polskiego wzornictwa. Ale znajdziecie tutaj również ciekawe dodatki i akcesoria w stylu vintage, które dodadzą wnętrzom charakteru, meble skandynawskie, niemieckie, czechosłowackie oraz nowe, autorskie produkty.

Miejsce powstało z miłości do designu, do tego, co piękne i prawdziwe oraz z pasji do mebli z lat 60. i 70.

Ważną zasadą, którą MANU kieruje się przy renowacji jest szacunek dla oryginalnego projektu, dlatego forma mebla nigdy nie ulega zmianie. Pracownia stosuje takie materiały, kolory i wykończenia, które podkreślają pierwotny design i zamysł projektanta.

4. Wyrobki

Ponadczasowe formy, oryginalne projekty i ikony wzornictwa II połowy XX wieku – to wszystko znajdziecie w pracowni renowacji i redesignu mebli Wyrobki.

Meble i dodatki do wnętrz w stylu vintage są sprowadzane z zagranicy.

Wszystkie produkty dostępne w sklepie są oryginalne oraz w stanie, który pozwala na ich użytkowanie.

5. MIEJSCE

MIEJSCE to najdłużej działający w Polsce sklep z rodzimym wzornictwem połowy XX wieku – od 2004 roku nieustannie prezentuje najlepsze projekty z lat 50., 60. i 70. Mieści się w Krakowie przy ul. Miodowej 4.

Warto tu zaglądać, bo znajdziecie prawdziwe perełki – znakomite meble, oświetlenie i dodatki w stylu vintage.

6.  Stefan

U Stefana znajdziecie prawdziwe perełki. W sklepiku na Hożej 51 są starannie wyselekcjonowane przedmioty vintage m.in. ceramika, szkło, plakaty oraz dewocjonalia i świece sojowe. Ładne obiekty zostały wyszperane na targowiskach oraz we własnych kolekcjach.

Tekst: AB
Zdjęcie główne: yestersen Pop-Up Store 

DESIGN