8 najlepszych stoisk i wystaw na Warsaw Home, których żaden pasjonat designu i aranżacji wnętrz nie może przegapić

Crème de la crème tegorocznej edycji Targów.
.get_the_title().

Zeszłoroczna, II Edycja Międzynarodowych Targów Wnętrzarskich Warsaw Home, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wystawy zorganizowane na powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych na terenie PTAK Warsaw Expo odwiedziły ponad 64 tysiące osób, w tym kilkanaście tysięcy przedstawicieli branży. Swoje prace zaprezentowało ponad 400 wystawców. Nic dziwnego, że w tym roku organizatorzy postanowili nadać wydarzeniu jeszcze większy format.

Powierzchnię wystawową powiększono do 120 tys. metrów kwadratowych, a do współpracy zaproszono około 800 firm i marek z branży wnętrzarskiej i designu.

Warsaw Home, które odbędą się w dniach 6-7 października 2018 roku, to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć żadnego miłośnika designu, pasjonata aranżacji wnętrz i entuzjasty pięknych mebli, dodatków i akcesoriów. Aby ułatwić odwiedzającym nawigację wydarzenia tego formatu, wybraliśmy 8 wystaw i stoisk, których absolutnie nie można ominąć.

1. B&B Italia

Źródło: Atak Design

B&B Italia to włoska firma specjalizująca się produkcji modnych mebli o współczesnym designie. Założona w 1966 roku, nieustannie dąży do tego, aby produkty opatrzone etykietą „made in Italy” odznaczały się nieskazitelnym wykonaniem, najwyższą jakością i niewymuszoną elegancją.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

B&B Italia łączy nowoczesne technologie ze zmysłem kreatywności. Jest to jedna z najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie meblarskim, która na przestrzeni lat współpracowała z wieloma wiodącymi designerami i architektami świata – między innymi z Mario Bellinim czy Naoto Fukasawą.

Źródło: walterswicker.com

2. Moroso

Źródło: Heal’s

Moroso od 1952 roku daje światu najbardziej luksusowe sofy i siedziska. Jest jedną z tych firm, która z niewielkiego rodzinnego przedsiębiorstwa rzemieślniczego przekształciła się w najbardziej rozpoznawalną markę najwyższej jakości mebli wypoczynkowych.

Źródło: ArchiPanic

Produkty od Moroso znajdują się na pograniczu designu, mody i sztuki. Każdy, kto je kupuje, ma swój udział w kreatywnym procesie ich tworzenia, dzięki możliwości indywidualnego dopasowania kolorów czy wykończenia. Każda sofa, fotel czy stołek od Moroso są dziełem sztuki, a stoiska tej marki określić można jako Disneyland świata designu.

Źródło: 1stDibs

3. Edra

Źródło: Mohd

Buntownik meblarskiego świata, Edra, to nonkonformistyczna marka przełamująca wszelkie konwenanse w branży. Od 1987 roku tworzy produkty, które określa się jako “Hi-tech Handmade”. Odcina się od dominujących w świecie designu trendów i wypuszcza na rynek linie mebli, które są ponadczasowe, ale przede wszystkim awangardowe.

Źródło: ArchiExpo
Źródło: owo.biz

Wiele produktów od Edra zostało zaprezentowanych w najlepszych światowych muzeach i na najbardziej renomowanych targach wnętrzarskich.

4. Cappellini

Źródło: The Philippine Star

Obejrzenie stoiska marki Cappelliniego na Warsaw Home będzie niczym odwiedzenie jednego z najbardziej znanych muzeów świata – MoMA w Nowym Jorku, Centre Pompidou and Musee Des Arts Decoratives w Paryżu czy Victoria and Albert Museum w Londynie. To tam właśnie znajdują się stałe wystawy włoskiego architekta, biznesmena, a przede wszystkim artysty Giulio Cappellini, który użyczył swojego nazwiska jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm z branży mebli i designu.

Źródło: Iglooo
Źródło: ArchiExpo

Określany jako trendsetter świata designu i branży wnętrzarskiej, Cappellini z pewnością nie zawiedzie i podczas tegorocznej edycji Warsaw Home zaprezentuje fantastyczną kolekcję unikatowych produktów.

5. Magis

Źródło: ROAM Furniture & Lighting

Magis to nie tyle marka, ale potężna maszyna designu, która na przestrzeni lat do współpracy wciągnęła wielu prominentnych przedstawicieli branży – Konstantin Grcic, Ronan & Erwan Bouroullec, Philippe Starck, Zaha Hadid czy Thomas Heatherwick to tylko niektórzy z nich.

Źródło: owo.biz
Źródło: Design Milk

Celem marki jest tworzenie produktów funkcjonalnych, zaawansowanych technologicznie i stylowych, które świetnie sprawdzą się w każdym domu. W 100 proc. produkowane we Włoszech, odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Z pewnością warto obejrzeć te wyjątkowe i wyrafinowane dzieła.

6. Versace & Rosenthal

Źródło: Rosenthal.de

Królowie świata mody podbijają też branżę designu użytkowego. We współpracy z renomowaną marką Rosenthal powstała wyjątkowa kolekcja porcelany- serwisów obiadowych, kawowych oraz akcesoriów dekoracyjnych, takich jak świeczniki i dzbany.

Źródło: Rosenthal.de
Źródło: Rosenthal.de

Zaskakujący collab Versace meets Rosenthal to hołd złożony estetyce marki, znanej wszystkim ze świata mody. Odważne barokowe wzory, bogactwo zdobień, królewski przepych to tylko niektóre z motywów, które zdominowały charakter kilku już kolekcji powstałych w ramach tej wyjątkowej współpracy. Z pewnością warto je obejrzeć podczas tegorocznych Targów!

7. Kartell

Źródło: Amara

Kartell jest jedną z najbardziej renomowanych firm w branży meblarskiej, działającą na międzynarodowym rynku od 1949 roku. Jest symbolem produktów opatrzonych etykietą “made in Italy”. Historię jej sukcesu najlepiej opowiadają piękne produkcji z każdej z licznych kolekcji – elementów oświetlenia, mebli, dodatków i tekstyliów.

Źródło: Made in Design
Źródło: Ciat Design

Produkty od Kartell oddziałują na wszystkie zmysły, nie tylko wzroku, ale i węchu czy dotyku. Odznaczają się niekonwencjonalnymi kształtami, zaskakującymi teksturami oraz nieskazitelnym wykonaniem przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Jeżeli lubicie dobry, solidny i oryginalny design, stoisko Kartell koniecznie powinno znaleźć się na waszej liście miejsc do odwiedzenia podczas Warsaw Home.

8. Tom Dixon

Źródło: Tom Dixon

Wirtuoz świata designu, Tom Dixon, specjalizuje się przede wszystkim w wyjątkowych elementach oświetlenia. Poza niesamowitymi lampami w skład jego kolekcji wchodzą tekstylia, akcesoria i dodatki do domu, meble do kuchni czy jadalni, a ostatnio także świece i zapachy.

Źródło: Tom Dixon
Źródło: Heal’s

Jego twórczość oddziałuje zatem na wszystkie zmysły. Odwiedzenie stoiska Toma Dixona na Warsaw Home będzie z całą pewnością wyjątkowym doświadczeniem.

To tylko niektóre z propozycji wystaw i stoisk, które wypełnią hale centrum PTAK Warsaw Expo w ramach tegorocznej edycji Warsaw Home. Targi swoje drzwi dla wszystkich odwiedzających otworzą już 4 października.

Tekst: Alicja Olko

DESIGN