Na warszawskiej Pradze działa apartament na wynajem dla miłośników minimalizmu

Designerski apartament idealnie oddaje charakter współczesnej Warszawy, w której przeszłość łączy się z nowoczesnością.
.get_the_title().

Warszawskie studio Thisispaper dotychczas znane było głównie z prowadzenia portalu dla entuzjastów minimalizmu oraz z urokliwego sklepu mieszczącego się w kamienicy na Mokotowie, w którym zakupić można plecaki i torby. Teraz studio zadebiutowało w nowej roli i zaprojektowało mieszkanie na wynajem, które znajduje się na warszawskiej Pradze. Minimalistyczny apartament nazwany został A-Place i mieści się na nowym osiedlu w sąsiedztwie Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Za projekt odpowiadają właściciele studia, czyli Zuzanna Gąsior i Alexander Zaharov.

źródło: dezeen.com

A-Place z pewnością zachwyci wielu obcokrajowców odwiedzających miasto, apartament bowiem idealnie oddaje charakter współczesnej Warszawy, gdzie przeszłość łączy się z nowoczesnością. W wyposażeniu mieszkania znajdziemy zarówno zabytkowe meble jak i prace zaprojektowane przez współczesnych artystów. Autorami użytych mebli oraz akcesoriów są m.in. Dieter Rams, Ronan i Erwan Bouroullec, Richard Sapper, Nao Tamura i Louis Poulsen.

źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com

Jak podkreślają twórcy projektu, głównym założeniem była maksymalna prostota oraz przejrzystość – tylko kuchnia, której głównym elementem są drewniane meble oraz blat ze stali, utrzymana została w ciemnej kolorystyce. W pozostałej części apartamentu dominuje kolor biały. W salonie znajdziemy szarą, drewnianą sofę, w sypialni zaś zielone łóżko. Wszystko zrobione zostało z naturalnych materiałów.

źródło: dezeen.com

Twórcy A-Place chcą, aby ten apartament był miejscem, w którym odpocznie nie tylko nasze ciało, ale też duch. Dlatego wynajmujący mają do dyspozycji m.in. książki i czasopisma związane z designem oraz architekturą. Goście wolnej chwili mogą również posłuchać muzyki z gramofonu z lat 70-tych oraz napić się specjalnie wyselekcjonowanych gatunków napojów – japońskiej herbaty oraz kawy z lokalnej palarni.

źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com
źródło: dezeen.com

Tekst: AC
Źródło: Deezeen

DESIGN