Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Abyss Desk, czyli niesamowite biurko z widokiem na morze

Lato za pasem, więc pewnie często będziemy uciekać myślami w pracy na plażę. Dzięki temu biurku nie będzie trzeba sobie aż tak intensywnie wizualizować błękitu morza.
.get_the_title().

Badania dowodzą, że mieszkanie blisko wody ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

Jeśli ktoś ma w zasięgu wzroku linię brzegową i „niebieską przestrzeń”, wykazuje mniejszy poziom stresu związany na przykład z życiem miejskim, niż osoby którym nie jest dane cieszyć wzroku takim widokiem.

Czyli zapewne niestety większość z nas. Możemy jednak do naszego biura zaprosić morze w postaci Abyss Desk.

Autorem tego projektu jest Christopher Duffy z londyńskiego Duffy Studio. Już wcześniej zaprojektował stół w podobnym klimacie, jednak uznał, że warto zrobić też biurko.

Ten mebel, nie tracąc na swej funkcjonalności i elegancji, prezentuje się zjawiskowo i odmieni nudną biurową przestrzeń.

Blat powstał z drewna i szkła, które nakładane na siebie warstwami dają efekt głębi w różnych odcieniach błękitu. Użyte do produkcji biurka materiały pozyskiwane są ze zrównoważonej produkcji, więc Abyss Desk jest przy okazji meblem ekologicznym.

Każde biurko wykonywane jest ręcznie. To i sam nietuzinkowy projekt przekładają się na wysoką cenę mebla. Abyss Desk dostępne jest w dwóch wersjach – pojedynczego biurka za cenę 150 tys. złotych i dwóch modułowych biurek, które kosztują 240 tys. złotych.

Źródło zdjęć: Duffy London
Tekst: KD

DESIGN