Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Annisa Kermiche tworzy unikatowe wazony, inspirując się kobietami swojego pokolenia

Jakie są zdaniem artystki współczesne kobiety? Wyzwolone, świadome swoich praw i kobiece, ale też odważne i wesołe. Ten obraz i tę kobiecą energię udaje jej się uchwycić w swoich pracach.
.get_the_title().

Urodzona we Francji Anissa Kermiche znana jest przede wszystkim jako projektantka biżuterii. I to takiej, którą Vogue niejednokrotnie prezentował na swych łamach jako must-have, która pojawia się w stylizacjach modelek biorących udział w reklamach i sesjach zdjęciowych do najpopularniejszych tytułów kobiecych i którą wprawne oko fashionistki zawsze wypatrzy podczas tygodni mody czy relacji z czerwonego dywanu.

W jej kolekcjach można znaleźć delikatne perły oraz proste, geometryczne wzory, ale i pełne przepychu konstrukcje czy mocne, feministyczne akcenty.

Pierwszymi popularnymi kolczykami jej projektu były Paniers Dorés, inspirowane kształtami karamboli i ciasteczka z wróżbą. Natomiast na początku tego roku głośno było o jej naszyjniku w kształcie kobiecych pośladków.

Źródło: Muuuz.com
Źródło: Muuuz.com
Źródło: Muuuz.com

Ostatnio artystka postanowiła pójść krok dalej ze swoją ekspresją artystyczna wyrażaną za pomocą linii, krągłości i całej wspaniałości kobiecego ciała. Stworzyła przedmioty, które nie będą zakładane jedynie od czasu do czasu, chowając się niekiedy gdzieś pod włosami czy zawierusząc w szalu. Kermiche zaczęła tworzyć unikatowe wazony, które będą dumnie prezentowały się w salonach czy w sypialniach.

Nieważne, czy zostaną postawione na stole na środku pokoju, na parapecie, czy gdzieś w ciemnym kącie – nie da się ich nie zauważyć i zawsze przykują wzrok gościa.

Biusty, pośladki, ramiona, brzuchy, plecy – tak, jest w nich zaklęta seksualność, ale to nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Stoi na równi z sensualnością, będąc wyrazem samoświadomości i kobiecej siły. „[W] tej geometrii zamknięta jest poezja, w konstrukcji – zmysłowość, a moc przejawia się tu elegancją” – czytamy na stronie artystki.

A po kwiatki do takiego wazonu koniecznie trzebaby skoczyć do któregoś z miejsc, o których pisaliśmy tutaj. I wtedy będzie już zupełnie pięknie!

Zdjęcia główne (od lewej): Instagram @anissakermiche; AnissaKermiche.com
Tekst: KD

DESIGN