Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Aplikacja IKEA pomoże dzieciom wyczarować zabawkę z kartonowego pudła

Z tą aplikacją dzieci nie będą się nudzić, a niepotrzebne kartony zyskają drugie życie.
.get_the_title().

IKEA słynie nie tylko z tego, że jej meble z łatwością można złożyć w domu, ale także z charakterystycznych kartonów, w które są one opakowane.

Teraz szwedzka marka wymyśliła aplikację, dzięki której najmłodsi odkryją pomysłowe zastosowania niepotrzebnych tekturowych opakowań.

Wraz z WPP Wunderman i Kantar Consulting IKEA przeanalizowała rozmowy, które rodzice prowadzą online. Pod lupę wzięto aż 15 milionów wierszy danych dialogowych, czyli niemal 17 lat rozmów. Okazało się, że drugim najczęściej poruszanym tematem (po ciąży, która znalazła się na pierwszym miejscu) jest rozwój i zachowanie dzieci. Do tego niemal połowa rodziców przyznawała się, że z trudem przychodzi im wymyślanie kreatywnych zabaw dla swoich dzieci. Aplikacja IKEA Toy Box pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

IKEA Toy Box wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Do zabawy potrzebny jest przede wszystkim niepotrzebny, rozłożony karton. Należy nakierować na niego telefon, wybrać w aplikacji narzędzia, którymi się dysponuje i określić, ile osób będzie uczestniczyć w zabawie. Wówczas aplikacja podpowie, co można wyczarować i w jaki sposób należy to zrobić.

Możliwości jest bardzo dużo – niepotrzebny karton można zamienić w rekina, zamek, gitarę, rakietę i wiele innych rzeczy, które stać się mogą podstawą do dalszej zabawy.

Dodatkowo dzięki aplikacji można się z łatwością podzielić rezultatem w mediach społecznościowych.

IKEA naprawdę rozumie potrzebę i wartość zabawy w domu. Jesteśmy podekscytowani, że mogliśmy pomóc im w zbadaniu nowych możliwości, które promują bardziej kreatywną zabawę wśród rodzin klientów. IKEA to przestrzeń dla nowych pomysłów. Wierzymy, że projekt IKEA Toy Box również tym się stanie i zagwarantuje zabawę dla dzieci w różnym wieku – mówi Daniel Bonner z WPP Wunderman.

Aplikację zaprezentowano w zeszłym miesiącu podczas Cannes Lions.

IKEA pracuje nad tym, aby w najbliższej przyszłości można ją było pobrać.

DESIGN