„Archisutra” – Kamasutra, która uczy seksualnych pozycji z architektonicznego punktu widzenia

Ten nietypowy podręcznik zawiera precyzyjne rozrysowane pozycje seksualne, które powinny zainteresować każdego wielbiciela szkiców i rzutów architektonicznych.
.get_the_title().

Kamasutra, starożytny hinduski przewodnik po miłości i seksie, doczekał się już wielu wydań. Na rynku nie było jednak jeszcze wersji, która uczyłaby pozycji seksualnych z architektoniczną precyzją. Tę lukę wypełniła właśnie „Archisutra”.

Jest to podręcznik stworzony przez londyńskiego architekta Miguela Bolivara, w którym rysunki różnorodnych pozycji seksualnych inspirowane są szkicami i rzutami architektonicznymi. Wszystkie zostały idealnie wymierzone pod względem nachylenia każdego z partnerów.

Niektóre z nich, przynajmniej w odniesieniu do nomenklatury, nawiązują do kultowych budynków i designerskich mebli.

W podręczniku znajdziemy pozycję nawiązującą do wieży Eiffla, budynku „Petronas” w Singapurze czy też ikonicznego krzesła „Aluminium Chair” zaprojektowanego przez Ray i Charlesa Eamesów.

Bolivar czerpał inspirację także z innych, równie bliskich architekturze, źródeł. Rysunki partnerów seksualnych wzorowane są na Człowieku Witruwiańskim Leonarda da Vinci, a także pracach Le Corbusiera, które dotyczą proporcji ludzkiego działa w architekturze („The Modulor”).

Źródło: Dezeen

DESIGN