Poznański „Bałtyk” będzie miał bliźniaczo podobny odpowiednik w Moskwie

Budynek ochrzczono "symbolicznymi wrotami Moskwy". Studio architektoniczne, które odpowiada za projekt, nie zachowało się jednak fair.
.get_the_title().

To poznański Bałtyk? Nie. Holenderska pracownia architektoniczna MVRDV wygrała przetarg na budowę 78-metrowego wieżowca w Moskwie. Budynek, który zaprojektowano, aby służył jako „symboliczne wrota Moskwy”, będzie miał łączną powierzchnię 52 tys. metrów kwadratowych. Posłuży jako luksusowy apartamentowiec, centrum sportowe, przestrzeń biurowa oraz eventowa. Na szczycie budynku znajdzie się taras, z którego będzie można podziwiać panoramę stolicy Rosji. W podziemiu z kolei znajdzie się supermarket oraz parking.

Budynek o kaskadowej konstrukcji wyróżnia się fasadą pokrytą rdzawymi płytkami ceramicznymi. W bryle wieżowca, zarówno u podnóża, jak i na wyższych piętrach, zostały wykonane liczne wycięcia. Dynamiczny charakter fasady podkreślają dodatkowo okna różnej wielkości. To wszystko sprawia, że moskiewski wieżowiec będzie bliźniaczo podobny do poznańskiego biurowca Bałtyk, który… również został zaprojektowany przez pracownię MVRDV. Zresztą najlepiej zobaczcie sami.

Źródło: designboom

DESIGN