Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Basen w kontenerze? Kolejne zaskakujące zastosowanie

Na zainstalowanie basenu w kontenerze wystarczy dosłownie kilka minut. Można z łatwością zrobić z niego także wannę z hydromasażem.
.get_the_title().

Zainstalowanie basenu w przydomowym ogrodzie jest kosztowne i wymaga dużo czasu oraz pracy. Jego zaprojektowanie to często niełatwa sprawa, a potem wciąż zostaje mnóstwo roboty z wykopaniem miejsca, wyłożeniem go odpowiednią powierzchnią, montażem i napełnieniem wodą. Zanim będzie gotowy do pływania, trzeba uzbroić się w cierpliwość i szacować, że instalacja może potrwać nawet dłużej niż miesiąc.

A gdyby dało się zamówić basen i wskoczyć do niego jeszcze tego dnia, w którym zostanie dostarczony?

ŹRÓDŁO: MODPOOLS

Teraz jest to możliwe! I nie mówimy tu o nadmuchiwanym basenie – mamy na myśli basen zainstalowany w kontenerze.

Tę możliwość daje kanadyjska firma Modpools należąca do małżeństwa Pauli i Denisa Rathnamów, którzy od lat pracowali w przemyśle kontenerów transportowych. Do założenia firmy zainspirowały ich wakacyjne podróże i spostrzeżenie, że ​​baseny stają się coraz bardziej kompaktowe. Pierwszy Modpool trafił do sprzedaży w marcu.

ŹRÓDŁO: MODPOOLS
ŹRÓDŁO: MODPOOLS

Kontenerów, w których można zainstalować swój wymarzony basen, występują w trzech rozmiarach do wyboru, a ceny zaczynają się od 16 tys. dolarów.

Baseny zaprojektowano zgodnie z technologią high-tech, dzięki czemu dają możliwość kontrolowania temperatury, intensywności wodnych prądów i kolorów oświetlenia bezpośrednio ze smartfona lub tabletu.

Kontener można zainstalować nad ziemią lub w ziemi, a żeby nadawał się do wykorzystania jako basen, wprowadzane są w nim różne modyfikacje strukturalne, w tym usztywnianie krawędzi. – Dzięki temu ściany kontenera mają siłę, by pomieścić 200 tys. litrów wody– wyjaśnił Rathnam. Istnieje również opcja wyboru kontenera z dużym oknem – dzięki niemu możesz spojrzeć na swoje podwórko z nietypowej perspektywy.

ŹRÓDŁO: MODPOOLS
ŹRÓDŁO: MODPOOLS

Basen jest również wyposażony w wewnętrzną przegrodę z wytrzymałego, odpornego na ciepło tworzywa sztucznego, która służy do oddzielenia basenu od jacuzzi. – W miesiącach zimowych możesz chcieć korzystać tylko z części z hydromasażem – wyjaśnia firma. Każdy basen jest wysyłany w stanie gotowym do użycia. Wszystko, co musisz zrobić, to zapewnić mu połączenie z gazem ziemnym, który zasili grzejnik. Modpools doradzi w sprawie prawidłowych procedur instalacji. Firma oferuje też wysyłkę za granicę!

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN