Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa kolekcja marki borcas wpasuje się w każde wnętrze i zadba o jakość powietrza

Proste linie, smukłe proporcje i naturalne materiały sprawiają, że biurko z kolekcji Amsterdam polskiej marki borcas może być dopełnieniem wnętrz o zróżnicowanej stylistyce. Pewien praktyczny dodatek zadba natomiast o jakość powietrza w domu.
.get_the_title().

Polska należy do czołówki światowych producentów mebli. Wbrew pozorom to nie jest jednak zasługa wyłącznie znanych, dużych firm, ale także autorskich, często rodzinnych marek, które coraz lepiej radzą sobie na rynku. Jedną z nich jest właśnie borcas – rodzinna firma z Ostrowa Wielkopolskiego, która wyspecjalizowała się w tworzeniu optycznie lekkich konstrukcji, w których podstawą jest subtelne łączenie naturalnego drewna i metalu. Twórcy dbają o każdy materiał, element i detal. Na efekt końcowy w postaci mebli marki składa się praca i wiedza najlepszych polskich rzemieślników.

Z połączenia szlachetnego drewna z metalem powstają proste i funkcjonalne stoły, biurka, ławy, regały oraz akcesoria.

Te same cechy będą dotyczyć nowej kolekcji marki Amsterdam. Nazwa kolekcji pochodzi od jednego z miast, które kulturowo i artystycznie inspirują twórców marki (cała nazwa marki to bowiem zestawienie pierwszych liter angielskich nazw takich miast jak Berlin, Oslo, Rzym, Kraków, Amsterdam i Sewilla).

Na kolekcję Amsterdam składają się narazie dwie propozycje – pierwszym z nich jest biurko vogel. Borcas stworzyło praktyczny kącik domowy, który pomoże w pracy lub przysłuży się jako toaletka.

To charakterystyczny dla borcas klasyczny model, w którym skośne szuflady komponują się z nogami, a całość zyskuje lekki, subtelny wygląd.

Minimalizm (w biurku znalazły się tylko niezbędne elementy), proste linie i smukłe proporcje sprawiają, że vogel staje się bardziej uniwersalny i może być dopełnieniem wnętrz o zróżnicowanej stylistyce. Mebel został też przystosowany do postawienia w dowolnej części pokoju – dostępne są 2 rozmiary i 4 odcienie blatu i nóg (biały, czarny, granatowy oraz zielony), a  staranne wykończenie z każdej strony daje dowolność ustawienia. Biurko vogel zakwalifikowało się do nagrody TOP DESIGN award 2018 w kategorii biuro.

Kolejnym elementem kolekcji jest wyjątkowy dodatek, który jest nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Zadaniem higrometru, w formie porostu umieszczonego w drewnianym pojemniku, jest badanie wilgotności powietrza i wskazywanie, czy jest ono dobre dla zdrowia mieszkańca.

Porost pobrany z lasu i osadzony w dębowej kostce, zachowuje swoją miękkość, poprzez ciągłą wymianę wilgotności z otoczeniem.

Gdy stanie się szorstki, będzie to oznaczać, że powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche. Gdy higrometr pozostanie miękki, możesz mieć pewność, że powietrze jest na odpowiednim poziomie wilgotności (idealna wilgotność powietrza zarówno dla porostu, jak i człowieka to 40-60 proc). Oczywiście w tym pięknym przedmiocie można znaleźć także inne zastosowanie, np. może służyć też jako niezwykle estetyczny przycisk do papieru.

Poznaj markę borcas bliżej na www.borcas.eu

DESIGN