Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Brutalistyczna willa na zboczu klifu, z której rozciąga się genialny widok na morze

Zapierające dech w piersiach widoki na morze rozciągają się w niej z każdego pomieszczenia.
.get_the_title().

Na chilijskim Półwyspie Coliumo, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu morsów, powstała brutalistyczna willa według projektu architektów ze studia Pezo and Von Ellrichshausen. Wąski i wysoki budynek z betonu wzniesiono na zboczu stromego klifu, zapewniając jego mieszkańcom fantastyczne widoki na bezkresny ocean.

Źródło: Dezeen

Dom o powierzchni niespełna 70 metrów kwadratowych to monolityczna struktura, która wybudowana została głównie z betonu. Nieproporcjonalny budynek z daleka przypomina ścianę, mur lub fragment ruin przypadkowo wystający ponad powierzchnię gruntu.

Płaski dach budynku pełni rolę tarasu – to właśnie stamtąd rozciągają się najlepsze widoki.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Brutalistyczne, niemal ascetyczne wnętrze zdominował beton. Surowe i ultraminimalistyczne jest także wyposażenie. W domu znajduje się sypialnia, łazienka, kuchnia oraz strefa wypoczynkowa. Miejsce na schowek stworzono w rozmieszczonych gdzieniegdzie kolumnach, co pozwala utrzymywać we wnętrzach nieskazitelny porządek.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Liczne okna obramowują widoki na ocean i okoliczne krajobrazy. Dodatkowymi źródłami światła są strategicznie rozmieszczone świetliki. Ich kolisty kształt wpisuje się w estetykę, z której znani są architekci z pracowni Pezo and Von Ellrichshausen – estetykę oddającą hołd geometrycznym formom.

Źródło: Dezeen

Źródło: Dezeen

DESIGN