Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wrocławski budynek z ważną nagrodą w prestiżowym międzynarodowym konkursie

Zwyciężył zdecydowaną większością głosów.
.get_the_title().

Wrocławski kompleks Hydropolis zdobył nagrodę publiczności (The Public Choice Winner) w konkursie European Copper in Architecture Awards, nagradzającym nowatorskie wykorzystanie miedzi w architekturze. Hydropolis zwyciężyło zdecydowaną większością głosów – dostało ich dziesięciokrotnie więcej od drugiego na liście zwycięzców kompleksu sześciu domów we włoskim Sesto San Giovann!

Budynek Hydropolis (FB Hydropolis)

Doceniono wyjątkowo kreatywne wykorzystanie miedzi oraz to, że bryła Hydropolis stała się rozpoznawalna w całej okolicy, wpisując się jednocześnie w strukturę zastanej architektury. Budynek jest w pełni przyjazny środowisku dzięki ruchomej fasadzie oraz poruszającymi się wraz z ruchem słońca żaluzjami.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 30 realizacji.

Fasada Hydropolis (zdjęcie konkursowe)

 

Wewnętrzna fasada Hydropolis (www.archinea.pl)

Część wystawienniczą Hydropolis zaprojektował zespół architektów i designerów z krakowskiej firmy Art Fm. Projekt budynku strefy wejścia powstał we współpracy z wrocławską pracownią Studio EKA – Pracownia Projektowa.

Zapraszamy do Wrocławia do zwiedzania Hydropolis! Nie tylko nagrodzona fasada jest warta uwagi – wnętrze i cała ekspozycja są równie świetnie zaprojektowane.
 

 

DESIGN