Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wybrano najpiękniejszą restaurację na świecie. Znajduje się we Wrocławiu

Wnętrze polskiej restauracji doceniono w prestiżowym, międzynarodowym konkursie.
.get_the_title().

Restauracja CAMPO Modern Grill mieści się we Wrocławiu i serwuje argentyńskie steki i autorskie menu z akcentami kuchni Ameryki Południowej. Właśnie została uhonorowana nagrodą w kategorii „Restaurant” w międzynarodowym konkursie WIN Awards 2017 w Londynie. To konkurs, który nagradza projekty o największym wpływie na krajobraz kulturowy w dziedzinie designu i architektury. CAMPO była jedynym miejscem z naszego kraju nominowanym w tej kategorii i rywalizowała z restauracjami z Dubaju, Taiwanu, Hong Kongu, Sydney czy Manchesteru.

Autorami projektu polskiej restauracji jest BUCK.STUDIO, które ma na koncie wiele nagród i nominacji, m.in. za projekt wrocławskiej cukierni NANAN oraz Kina Nowe Horyzonty.

źródło: campo fb

W nowoczesnym wnętrzu restauracji CAMPO dominuje czerń i szlachetne, naturalne materiały – drewno czereśniowe, otoczaki i skóra, a także mosiądz i lastriko. Mają one symbolizować najważniejsze wartości definiujące restaurację, czyli szczerość i prostotę. Ogromny, 14-metrowy regał łączy salę z kuchnią i symbolizuje otwartość oraz domową atmosferę. Sala urządzona została tak, aby mogły się tam odbywać spotkania o różnym charakterze. Sofy pod ścianą są doskonałe na biznesowy lunch lub kolację z przyjaciółmi, małe stoliki na romantyczną randkę, okrągłe stoły sprawdzą się podczas rodzinnych obiadów, a wysoki stół barowy przy degustacji wina i przekąsek w większym gronie znajomych.

Większość mebli i wyposażenia – żyrandole, stoły, stoliki, pomocniki kelnerskie, karty menu, podkładki – została wykonana na zamówienie przez lokalnych rzemieślników.

Projekt ma wyrazisty charakter ze starannie przemyślanymi rozwiązaniami, które zostały znakomicie zrealizowane. To wyjątkowe wnętrze zdecydowanie wyróżniło się konsekwentnym i sugestywnym stylem wizualnym. Odważne użycie ciemnej palety kolorystycznej skupia uwagę na użytych materiałach i ich teksturach. Niezwykła dbałość o detale jest obecna także w identyfikacji wizualnej i akcesoriach, prowadząc spójny dialog z gośćmi restauracji – tak uzasadniło werdykt jury konkursu WIN Awards.

źródło: campo fb
źródło: campo fb
źródło: campo fb

Źródło: White Mad
Tekst: NS

DESIGN