Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA ujawnia dziś nowych projektantów. Sprawdź, czy Kanye West będzie wśród nich

Dotychczas z IKEA współpracowali m.in. Tom Dixon, Piet Hein Eek i duńska marka HAY. Kolejnych projektantów poznamy podczas konferencji Democratic Design Days 2018, która startuje już dziś!
.get_the_title().

Democratic Design Days IKEA to cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie zaufania do marki, zainteresowanie jej ofertą i zachęcenie mediów oraz influencerów do działania w obszarach istotnych dla przyszłego rozwoju firmy. Tegoroczna edycja startuje już dziś i tradycyjnie odbywa się w szwedzkim miasteczku Älmhult, w którym znajduje się główna siedziba IKEA. To właśnie tam na co dzień pracuje wewnętrzny zespół projektowy firmy odpowiedzialny za większość praktycznych produktów, które trafiają później do sklepów.

Od kilku lat IKEA regularnie współpracuje także ze znanymi designerami, studiami projektowymi i artystami, którzy często wprowadzają bardzo świeże spojrzenie na skandynawską markę.

Przy okazji generują sporo szumu w mediach. Ostatnio jest bardzo głośno o collabie IKEA z Virgilem Ablohem, jednym z najgorętszych projektantów mody, który pracuje na kolekcją dla Millenialsów. Niedawno na rynku ukazała się też świetna kolekcja INDUSTRIELL opracowana we współpracy z Pietek Hein Eekiem. Dużo mówiło się także o collabach szwedzkiej marki z Tomem Dixonem oraz duńską marką HAY. Powszechnia wiadomo, że do tej grupy bardzo chciałby dołączyć także Kanye West, który dwa lata temu publicznie deklarował chęć współpracy z IKEA i odwiedził siedzibę firmy w Älmhult.

Kane West podczas wizyty w siedzibie IKEA w Älmhult, źródło zdjęcia: Twitter

Kolejnych współpracowników IKEA poznamy już dziś, bo to właśnie oni są gwiazdami Democratic Design Days 2018. Podczas wydarzenia IKEA chce bowiem opowiedzieć, jaką podróż przebywają produkty, zanim dotrą do sklepów na całym świecie. Uczestnicy tego eventu oraz oglądający relację nie zobaczą więc tylko zapowiadanych produktów, ale poznają także twórców unikalnych pomysłów, z których słynie szwedzka marka. Jednym z nich będzie Virgil Abloh, jeden z najgorętszych obecnie projektantów mody, który pracuje na kolekcją dla Millenialsów. Zresztą najlepiej sprawdźcie sami, oglądając tutaj relację z tego wydarzenia już dziś.

Curious about our new collabs? from IKEA Today on Vimeo.

Treści przedstawione podczas Dni Demokratycznego Designu odzwierciedlają ambicję IKEA, by przyczynić się do lepszego, codziennego życia wielu osób. Demokratyczny design, któremu hołduje marka, to bowiem przyszłość projektowana dla każdego, a nie dla garstki wybrańców. Ta koncepcja opiera się na pięciu filarach, każdy z nich jest jednakowo ważny:

– Zrównoważony rozwój (odpowiedzialność za naszą planetę i jej mieszkańców),

– Jakość (długie życie produktów),

– Funkcjonalność (dzięki niej nasze życie jest łatwiejsze, czyli po prostu lepsze),

– Dostępność (cena akceptowalna dla większości),

– Forma (siła wyrazu, wygląd zewnętrzny).

DESIGN