Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cloud House, czyli z dużej chmury mały deszcz

Idealna przestrzeń do refleksji wśród natury z unikalnym systemem zbierania deszczu.
.get_the_title().

Projekt Cloud House Matthew Mazzotta znajduje się w Springfield i zachęca do medytacji, celebrowania obecnej chwili i otaczającej przyrody.

Ta cudowna przestrzeń to nic innego jak skromny, drewniany, ogrodowy domek z oryginalną chmurą znajdującą się nad jego dachem.

Zbudowany został przez amiszów z odzyskanego drewna i cyny pozyskanych z opuszczonego spichlerza mieszczącego się w pobliskim gospodarstwie.

Źródło: www.matthewmazzotta.com

Domek posiada unikalny system, dzięki któremu zbiera wodę deszczową do dużego zbiornika znajdującego się pod ziemią.

W środku projektu znajdziemy dwa bujane fotele, które uruchamiają specjalną pompę, gdy się na nich usiądzie. Pompa sprawia, że zgromadzona w zbiorniku deszczówka wlewa się w chmurę, po czym zaczyna kapać na dach, a następnie spływa z górnych części okien, podlewając jadalne rośliny rosnące w parapetach.

Źródło: www.matthewmazzotta.com
Źródło: www.matthewmazzotta.com
Źródło: www.matthewmazzotta.com
Źródło: www.matthewmazzotta.com

Dzięki temu Mazzotta sprawił, że w słoneczne i bezchmurne dni spacerowicze mogą rozkoszować się ciepłym i przyjemnym odgłosem deszczu uderzającego o metalowy dach.

Projekt ma także na celu rozbudzić w ludziach wrażliwość i uświadomić im, że mogą w kreatywny i dobry dla środowiska sposób ponownie wykorzystać wodę opadową i cieszyć się ze świeżych roślin.

Źródło: www.matthewmazzotta.com

Tekst: Monika Kręgielska

DESIGN