Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cohousing w angielskim Cambridge – przyjazne środowisku osiedle mieszkaniowe, które kładzie nacisk na budowanie wspólnoty

Projekt ten jest odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy w Anglii.
.get_the_title().

Marmalade Lane to pierwsze osiedle w historycznym angielskim mieście Cambridge, które zostało wybudowane zgodnie z trendem zrównoważonej architektury. Składają się na nie 42 domy pasywne o najwyższym poziomie efektywności energetycznej oraz szczelności, który zapewnia prefabrykowana drewniana struktura i system paneli. Marmalade Lane to osiedle wyjątkowe także z innego powodu – wpisuje się w modny ruch co-living, stawiając na budowanie sąsiedzkich relacji, rozwój poczucia wspólnoty oraz ułatwianie wspólnego spędzania czasu.

Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat

Osiedle składa się z 42 szeregowców. Dostępne są opcje dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe.

Aby zacieśnić poczucie wspólnoty wśród mieszkańców, architekci zaplanowali liczne wspólne przestrzenie.

Wśród nich komunalny ogród, w którym uprawiać można warzywa i owoce, pokoje zabaw, komunalną kuchnię, gdzie przygotowywać można wspólne posiłki, pikniki czy grille, osiedlową pralnię, siłownię oraz warsztat.

Źródło: Inhabitat

Każdy z szeregowców dostosowany jest do indywidualnych potrzeb inwestorów. Zainteresowani kupnem nieruchomości na tym osiedlu mogą wybrać pomiędzy kilkoma konfiguracjami układu wnętrz oraz okryciami elewacyjnymi. Pomimo tego Marmalade Lane charakteryzuje się estetyczną spójnością i architektoniczna harmonią.

Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat

Tekst: AO

DESIGN