Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cora – łódka, którą możesz złożyć i spakować jako plecak

Idealny prezent dla łowców przygód? A może – przy obecnym stanie zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi – to już design funkcjonalny?
.get_the_title().

Znak naszych czasów – widzimy ten projekt i pierwsze, co nam przychodzi na myśl, to kontrolowana powódź w nowojorskim metrze sprzed kilku dni.

Czy w przyszłości to właśnie z takim plecakiem będzie trzeba chodzić do szkoły lub do pracy, żeby przeprawiać się przez zalane w wyniku zmian klimatu tereny? Oby nie.

Zwłaszcza że powstaniu Cory – łódki składanej w plecak czy też plecaka rozkładającego się w łódkę – przyświecała zupełnie inna idea. Jej twórcy, Nicole Giavaldi i Lorenzo Waller z Nouva Accademia di Belle Arti we Włoszech, chcieli stworzyć przedmiot, który będzie służył przygodzie i dobrej zabawie.

Ma on też budować więź człowieka z naturą, pozwalając eksplorować jej uroki podczas naszych wojaży.

Ten projekt został zaprezentowany w zeszłym roku na platformie TalentLAB. Każdego roku prezentowanych jest na niej 200 pomysłów młodych projektantów, które finalnie zostają wprowadzone w życie i trafiają do oferty sklepu MADE.com.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej o tym projekcie, lub – co jeszcze lepsze – wziąć w nim udział, to wszystkie informacje znajdziecie tutaj.

Najczęściej trafiają tam niezwykłe, zaskakujące projekty, które pozwalają spojrzeć na przedmioty codziennego użytku w totalnie nowy sposób. Cora zdecydowanie do nich należy.

Łączy rzemiosło z nowoczesną technologią. Jest niesamowicie prosta w swej formie, a jednocześnie wytrzymała i dopracowana w najmniejszym szczególe.

Nie ma tu żadnej nadprogramowej części, ale też niczego nie brakuje. Twórcy zadbali o wszystko: od plastikowych złączy, przez siedzisko, aż po wiosła.

Jako że kładka dla pieszych przy moście Poniatowskiego nadal się nie zmaterializowała, można chyba uznać, że Cora sprawdzi się nie tylko podczas górskich czy leśnych wędrówek, ale mogłaby się przydać również w mieście.

Byleby jednak nie było potrzeby stosowania jej do innych celów niż ułatwienie sobie życia i czerpanie z jego uroków.

Zdjęcia użyte w tekście: TalentLAB/MADE.com
Tekst: KD

DESIGN