Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu

CPH Common House stanie w Kopenhadze. Do budowy tego ekologicznego wieżowca architekci planują zużyć ponad 17 ton odpadów!
.get_the_title().

Lendager Group i Tredje Natur, dwie duńskie pracownie, zaproponowały nowy budynek mieszkalno-usługowy dla dzielnicy Ørestad w Kopenhadze. Zrozumienie miejsca, jego kontekstu, zasobów i mikroklimatu to zdaniem architektów klucz do odpowiedzialnego projektowania. Duńczycy udowadniają, że można zbudować wysokościowiec, który pozytywnie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju Kopenhagi.

Do budowy wieżowca wykorzystane miałoby zostać aż 17 577 ton materiałów pochodzących z odzysku. Pozwoliłoby to na redukcję emisji dwutlenku węgla i ponowne użycie zasobów, takich jak płytki, beton, ramy okienne i panele drewniane, w niespotykanym dotąd zakresie.

CPH Common House miałby 75 metrów wysokości. Pomiędzy dwoma opadającymi kaskadowo skrzydłami powstałby rozległy dziedziniec. Przestrzeń usługowa zajęłaby powierzchnię 30 tys. m², zaś mieszkalna 21 tys. m².

CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu

Architekci nie zapomnieli o udogodnieniach dla mieszkańców. Duży, zielony dziedziniec oraz przestrzenie publiczne na przestronnych tarasach i dachu to świetne miejsca, aby spędzać wspólnie czas.

Mieszkańcy mieliby również do dyspozycji prywatne tarasy nawadniane wodą deszczową.

Projekt koncepcyjny Lendager Group i Tredje Natur powstał dla SOLSTRA Development – Bellakvarter A/S i nie zostanie zrealizowany. Póki co, to tylko plan, który wyznacza drogę dla zrównoważonych wieżowców przyszłości. Wierzymy, że wkrótce podobne koncepcje zmienią się w realizacje.

CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu CPH Common House – pierwszy na świecie wieżowiec z recyklingu

Wizualizacje: Tredje Natur, Lendager Group 
Tekst: AB

DESIGN