Czym jest Human Design? To nowy trend w dziedzinie wellness

Inspirowany ruchami New Age, holistyczny system samowiedzy bazuje na pseudonauce.
.get_the_title().

Projekt Human Design stworzył w 1987 roku Kanadyjczyk Robert Allana Krakower. Mężczyzna, który następnie przyjął imię Ra Uru Hu, doznał pewnego rodzaju objawienia, gdy w ciągu ośmiu dni i nocy metafizyczny głos podyktował mu słowa podręcznika The Human Design System, który ukazał się w 1992 roku.

Projekt łączy w sobie elementy astrologii, fizykę kwantową oraz system czakr.

Głównym elementem systemu jest jednak generowanie indywidualnych planów energetycznych, które noszą nazwę BodyGraph. Skupiając się na ludzkich kodach genetycznych, pokazują one, w jaki sposób możemy wykorzystywać drzemiącą w nas energię.

Każdy człowiek ma należeć do jednego z czterech typów energii — generatora, projektora, manifestora i reflektora — oraz do jednego z typów władzy: emocjonalnej, sakralnej, śledzionowej, środowiskowej, samorzutnej, cyklu księżycowego i ego.

@by.brandiyates #greenscreen #humandesigncoach #humandesigntiktok #humandesignsystem #notself ♬ original sound – Brandi Yates | Human Design

Bodygrafy analizują nasze dane i ukazują, w jaki sposób powinniśmy wykorzystywać swoją energię, wchodząc w interakcję z bodźcami zewnętrznymi oraz jak typ władzy oddziałuje na podejmowane przez nas decyzje. Ich najważniejszym zadaniem jest nakierowanie każdego człowieka na odpowiedni dla niego plan działania, by przeżył szczęśliwe i pełne sukcesów życie.

Zwolennicy Human Design sądzą, że to ponadczasowy projekt, który ułatwia dostęp do ’cielesnej, pokoleniowej i międzywymiarowej inteligencji’.

Skuteczność tego holistycznego systemu samowiedzy nie została jednak póki co przebadana naukowo.

Zdjęcie główne: youtube.com/jovianarchive
Tekst: OP

DESIGN