Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czym mogą zaskoczyć taksówki w Indiach? Na przykład uroczo kiczowatymi wzorami na suficie

Rachel Lopez, redaktorka "Hindustan Times", postanowiła odciąć się od supermodnego trendu fotografowania podłóg i przeróżnych posadzek. Zamiast tego postawiła na selfie na tle kolorowych, ekscentrycznych i niekiedy totalnie kiczowatych wzorów pokrywających sufity mumbajskich taksówek. Efekt? Konto na Instagramie, od którego można dostać oczopląsu.
.get_the_title().

W Mumbaju znajduje się około 58 tysięcy licencjonowanych taksówek – po obejrzeniu instagramowego profilu Lopez wydaje się, że każda z nich wyróżnia się całkowicie inną estetyką. Taksówkarzom chodzi nie tylko o kwestie wizualne i chęć podbicia serc klientów: chcą po prostu ochronić łatwo brudzący się filcowy materiał, który pokrywa sufit auta. Nie można im jednak odmówić oryginalności i zacięcia artystycznego!

Swojego Instagrama Lopez prowadzi od kwietnia 2017 roku – od tego czasu praktycznie ani razu nie trafiła na dwa identyczne wzory!

W ubiegłym roku dziennikarka miała możliwość pokazania swoich zdjęć na Kala Ghoda Arts Festival, tętniącej życiem ulicznej imprezy kulturalnej obejmującej m.in. sztukę, taniec, design miejski i architekturę. – Różnorodność i liczba wzorów była zaskoczeniem nawet dla osób mieszkających przez całe życie w Mumbaju. Jestem szczęśliwa, że poprzez ten niesamowity projekt mogłam pokazać inne oblicze mojego ukochanego miasta – mówiła Lopez.

Chcącym choć przez chwilę przejechać się z Rachel po Mumbaju podrzucamy jej profil na Instagramie.

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN