Designerski wazon, w którym będziesz mógł obserwować rozwój swego awokado w pełnej krasie

I to od krańców korzeni rośliny, aż po czubeczek jego liści.
.get_the_title().

Awokado to stały punkt w menu millenialsów. Świadczy o tym niemalejąca sprzedaż owocu i liczba pacjentów ostrego dyżuru z urazem zwanym „ręką awokado”. Z drugiej strony uprawa tej rośliny wzbudza ostatnimi czasy wiele kontrowersji – coraz częściej i głośniej mówi się o tym, że są w nią zamieszane kartele narkotykowe, które kontrolują eksport w Meksyku.

Może więc odciąć się od tej ciemnej strony awokado i założyć domową hodowlę? Teraz na dodatek będzie prezentować się ona wyjątkowo pięknie!

Avocado Vase to projekt ILEX STUDIO. Jest bardzo prosty, wręcz minimalistyczny w swojej formie.

Taki właśnie był zamysł twórców – chcieli stworzyć funkcjonalną i ponadczasową formę, która zachęci do hodowli awokado fanów dobrego designu, miłośników roślin, a nawet ciekawskie dzieci.

To dzięki temu, że przez przezroczyste ścianki wazonu można obserwować cały proces dojrzewania awokado – i puszczanie korzeni, i kiełkowanie jednocześnie.

Wazon skonstruowany jest tak, by korzenie mogły swobodnie się rozwijać, przybierając swoje naturalnie poskręcane formy. Jego twórcy eksperymentowali z różnymi kształtami, ale to właśnie kulisty dał najlepsze efekty hodowli, a przy tym przyjemne wrażenia wizualne związane z obserwacją tego procesu. ILEX STUDIO przyznaje, że czerpało inspirację m.in. z mało znanych prac o tematyce botanicznej wybitnego rzeźbiarza i malarza Eliswortha Kelly’ego.

Wazon wykonany jest z przezroczystego szkła borokrzemowego. W komplecie otrzymujemy też książeczkę, zawierającą wszystkie niezbędne instrukcje i zalecenia na poczet udanej hodowli.

Avocado Vase kosztuje ok. 170 złotych i jest do kupienia tutaj.

Zdjęcie główne: Instagram @avocado_vase
Tekst: KD

DESIGN