Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Designerskie, bezuchwytowe żelazko o wyglądzie… myszki do komputera

Projekt ucieszy pracoholików, którzy nawet w domu tęsknią za swoim biurkiem. Prasując, będą mogli teraz poczuć się jak w pracy. StraightenME, czyli żelazko o oryginalnej ergonomicznej formie, to efekt pracy chorwackiej projektantki Dorji Benussi.
.get_the_title().

W przypadku StraightenME aspekt wizualny zdecydowanie przekłada się na funkcjonalność, jak również bezpieczeństwo urządzenia. Zastąpienie klasycznego uchwytu zaokrągloną powierzchnią umożliwia łatwiejsze manewrowanie żelazkiem, a dłoń pozostaje w naturalnej pozycji, która nie męczy nadgarstka. Eliminujemy w ten sposób ryzyko wystąpienia tzw. RSI (od ang. repetitive strain injury), czyli urazów wynikających z chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien.

Źródło: yankodesign.com

Na dodatek ergonomiczny kształt sprawia, że prasowanie staje się po prostu łatwiejsze – biorąc pod uwagę, że ręce i plecy są rozluźnione.

Ponoć staje się również przyjemniejsze (nawet jeśli wydaje się to mało możliwe).

Wygodna pozycja pozwala prasować nawet podczas siedzenia, na przykład podczas oglądania nowości na Netfliksie.

Źródło: yankodesign.com

StraightenME składa się z dwóch elementów: działa jak klasyczne żelazko, a także jako parownica do ubrań, która idealnie nadaje się do jedwabnych koszulek oraz innych „skomplikowanych” elementów garderoby.

Projektantka zadbała również o to, by się nie poparzyć – wbudowany system automatycznie obniża temperaturę po minucie bezczynności.

Ze względu na swój kształt żelazko jest przystosowane dla osób leworęcznych i praworęcznych. Przyciski sterujące znajdują się tuż pod opuszkami palców, co pozwala na niezwykle łatwą obsługę.

Źródło: yankodesign.com

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN