Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Designerskie domy na drzewach we włoskich Dolomitach

Drewno do ich budowy pochodzić będzie z okolicznych lasów.
.get_the_title().

Architekci z mediolańskiego studia Peter Pichler Architecture zaprezentowali projekt designerskich, nowoczesnych domów na drzewach, które wejdą w skład jednego z hoteli we włoskich Dolomitach. Zostaną one wybudowane w zgodzie z zasadami zrównoważonej architektury i zostaną skonstruowane z lokalnego drewna pochodzącego z okolicznych lasów.

Swoim designem nawiązywać będą do jodeł i modrzewi – drzew, które dominują w tym regionie Włoch.

Źródło: designboom

Każdy z domów, o całkowitym metrażu od 35 do 42 metrów kwadratowych, będzie miał dwa piętra. Na parterze znajdzie się niewielki salon, a na piętrze sypialnia z łazienką. Wnętrza zostaną wykończone jasnym drewnem, a zewnętrzną fasadę pokryje czarna farba, dzięki czemu domy wtopią się w ciemnozielone tło lasu.

Wielkoformatowe przeszklenia wpuszczą do środka mnóstwo naturalnego światła i zagwarantują gościom zapierające dech w piersiach widoki na okolicę.

Źródło: designboom

Projekt doskonale wpisuje się w zyskujący na znaczeniu trend zrównoważonej turystyki, w której szacunek dla natury i brak ingerencji w jej prawa odgrywają coraz większą rolę w wyborze kierunku na wakacje. Drewniane domy na drzewach, koncept daleki od tradycyjnie rozumianego miejsca noclegowego, dadzą gościom niepowtarzalną okazję do zamieszkania w bliskości z naturą bez konieczności rezygnacji z wygód i luksusów hotelu.

Źródło: designboom

Tekst: AO

DESIGN