Disney buduje osiedle w Kalifornii

Disney wchodzi na rynek nieruchomości. Na początek: prawie 2 tys. lokali mieszkalnych w okolicach Palm Springs.
.get_the_title().

Z czym kojarzy wam się Disney? Z pewnością nie z rynkiem nieruchomości. Tymczasem amerykańska korporacja ogłosiła właśnie, że zamierza wejść w ten biznes. Już wkrótce w mieście Rancho Mirage, które leży nieopodal Palm Springs w Kalifornii, powstanie pierwsze z wielu osiedli mieszkalnych Disneya o nazwie Cotino.

Miejsce wybrane zostało nieprzypadkowo – nieopodal Rancho Mirage mieściła się bowiem letnia rezydencja Walta Disneya.

Cotino zostanie rozmieszczone wokół 10-hektarowego sztucznego jeziora i składać się będzie z 1,9 tys. lokali mieszkalnych. Wedle zapowiedzi mieszkania mają nawiązywać do słynnych parków rozrywki Disneya i małomiasteczkowego stylu americana.

Cotino będzie mieć też swoje centrum, gdzie znajdzie się miejsce na sklepy czy restauracje. Mieszkańcy będą mogli uczęszczać na zajęcia wellness, kursy gotowania, przeróżne seminaria edukacyjne i występy na żywo. Przy jeziorze znajdzie się aqua park, a na plaży stanie hotel. Planowana jest także budowa dzielnic przeznaczonych dla osób powyżej 55 roku życia.

Korporacja zapowiada, że Cotino i przyszłe inwestycje mieszkaniowe pod wspólną nazwą Storyliving przepełnione będą magią charakterystyczną dla produktów Disneya.

Za projekt odpowiada DMB Development wraz z Walt Disney Imagineering.

Inwestycja ma przynieść Rancho Mirage aż 8 mln dolarów rocznie.

Jednak sztuczne jezioro o powierzchni 10-hektarów budzi ogromne wątpliwości.

Kalifornia jest stanem, który zmaga się z gigantycznymi niedoborami wody, tymczasem akwen ma leżeć na pustyni. Disney zapewnia jednak, że jezioro będzie zrównoważone oraz zbudowane przy niskim zużyciu wody i energii, a projekt zakłada wykorzystywanie wody z recyklingu. Nie brakuje też głosów krytyki zwracających uwagę na to, że ogromne osiedle Disneya kojarzy się raczej nie z bajkowym światem, a z rzeczywistością z serialu 'Black Mirror’.

Zdjęcia: Disney
Tekst: NS

DESIGN