Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dizajnerskie urządzenie, które ukoi twoje zmysły. Serio!

Chcesz poczuć, że przestrzeń, która cię otacza, jednocześnie relaksuje, uspokaja i wycisza? Sięgnij po technologię!
.get_the_title().

Tak, tak, dobrze słyszysz. Nie sięgamy już po ciepły kocyk, wynalazki zen i głos Krystyny Czubówny opowiadający o biegnących w zwolnionym tempie gepardach. Teraz to technologia stworzy nam idealne warunki do odpoczynku.

Aromeo Sense to małe, zgrabne urządzenie, zaprojektowane, by cieszyć oczy i zmysły.

Jego urok polega właśnie na tym, że aktywizuje różne zmysły: węch, słuch i wzrok.

yankodesign.com

Jak to działa? Najpierw wybierasz tryb, który cię interesuje: relaks, koncentracja albo spokojny sen.

Oczywiście relaks będzie głębszy, gdy pozwolisz sobie odpocząć na kilku poziomach. Dlatego producent dał nam wiele możliwości i ustawień. Możesz wybrać sobie zapach, który ma się unosić w pomieszczeniu, kolor światła, które będzie pulsowało, czy muzykę, która będzie koiła zmysły.

W trybie Sen urządzenie włącza światło, które pobudza produkcję melatoniny, która sprzyja smacznemu chrapaniu. Do tego uspokajająca muzyka i zapach. Gdy zaś chcesz się delikatnie wybudzić rano, Aromeo uruchomi delikatne światło, inspirowane wschodem słońca, żebyś dobrze zaczęła dzień. A do tego puści energetyczną muzykę, która zmotywuje cię do podboju świata.

itcreatorss.com

Z kolei tryb Relaks sprzyja pracy nad oddechem (światło pulsuje w rytmie wdechu i wydechu) i medytacji. A gdy chcesz skupić się na pracy, włączasz tryb Koncentracja i gotowe. Dobrze dobrane, niebieskie światło powstrzyma produkcję melatoniny, dzięki czemu nie zaśniesz podczas rozliczania PIT-ów.

Ten mądry robocik współpracuje z Alexą, asystentem Google i Apple, więc możesz nim zarządzać w prosty sposób przez swojego smartfona.

Jeżeli chcesz zamówić takie cudeńko, to dorzuć się do crowfundingu. Już za 99 dolarów można otrzymać swoje urządzenie, gdy tylko zostanie wyprodukowane.

Zdjęcie: yankodesign.com
Tekst: Ewa J.

DESIGN