Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polacy zaprojektowali dom tańszy od kawalerki, który złożysz w 3 dni

Dom ma docierać do klientów w kontenerze, w którym znajdą się wszystkie części niezbędne do jego złożenia, a proces konstrukcji ma trwać zaledwie 72 godziny.
.get_the_title().

Dom tańszy od kawalerki? Założyciele startupu Solace pracują nad koncepcją niedrogiego domu, który można złożyć niczym meble z IKEA. Budynek będzie miał powierzchnię 44 m2, jednak za sprawą antresoli uda się uzyskać dodatkową przestrzeń mieszkalną (14 m2 ekstra). Dom ma docierać do klientów w kontenerze, w którym znajdą się wszystkie części niezbędne do jego złożenia, a sam proces konstrukcji ma trwać zaledwie 72 godziny. Budynek polskiej firmy może mieć różne zastosowania – od domu na działkę letniskową aż po niewielkie lokum mieszkaniowe dla małej rodziny.

Dom o drewnianej konstrukcji będzie się też odznaczał też licznymi walorami ekologicznymi.

Drewno to materiał nie tylko przyjazny środowisku, biodegradowalny, ale także zdrowy dla człowieka, tworzący korzystny klimat we wnętrzach. Projektanci zadbali także o jego energooszczędny charakter, który zapewnią mu dwa tuziny paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu. Pozwalają one na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Budynek ma być niezwykle oszczędny i pobierać jedynie 1/10 ilości prądu w stosunku do zapotrzebowania tradycyjnych europejskich domów.

Innym innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniem w projekcie Solace ma być izolowanie ścian gazem, np. poprzez umieszczenie w ścianach plastikowych butelek lub instalowanie w nich mikrokapsułek wypełnionych powietrzem. Brzmi jak spełnienie marzeń? Najlepsze pozostawiliśmy na koniec – jego całkowity koszt, łącznie z wyposażeniem, ma wynieść jedynie 100 tysięcy złotych.

dom tańszy od kawalerki

DESIGN