Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Domek letniskowy? Ten dom pod Warszawą przypomina elegancki jacht

To dość nietypowy domek letniskowy - wnętrze przypomina elegancki jacht. Projekt polskiej pracowni Hola Design zaskakuje.
.get_the_title().

Zanurzony w gęstwinie sosnowego lasu, domek wakacyjny pod Warszawą, to nowy projekt pracowni Hola Design. Wnętrze o powierzchni 80 m² wypełnione jest drewnem i dobrym designem, a wytyczne przez projekcie były jasne. Do miał przywoływać skojarzenia z luksusowymi jachtami.

To przestrzeń spokojna, komfortowa, w której postawiono na miłe w dotyku materiały. Jasna przestrzeń pełna przeszkleń sprawia, że do wnętrza przenika zapach lasu, który odczuwa się nie tylko na obszernym tarasie, ale również siedząc wewnątrz, w przestronnej strefie wypoczynkowej.

Sercem projektu jest przeszklony salon, z dwóch stron całkowicie otwierający się na zieleń. Po rozsunięciu okien, granice między wnętrzem a otoczeniem zacierają się, umożliwiając pełne doświadczanie otaczającej przyrody. Gdy pojawia się potrzeba większej prywatności, zasłony można zaciągnąć, tworząc ciepłą i intymną atmosferę. Kącik kominkowy dodaje uroku, sprawiając, że zimowe wieczory przepełnia magiczna atmosfera.

Dom stanowi azyl, pozwalający właścicielom poczuć klimat podróży i wakacji. Dzięki przemyślanej aranżacji przenosi wspomnienia znad morza do zacisznego wnętrza wśród sosen. Stworzyliśmy miejsce relaksu, w którym nic nie kojarzy się z miejską codziennością – mówi Adam Bronikowski, współwłaściciel Hola Design.

Wnętrze, zgodnie z upodobaniami właścicieli, nawiązuje do designu nowoczesnego jachtu. –
Zaokrąglone ściany tworzą przyjazną i otulającą przestrzeń.

Płynne i harmonijne linie wpływają na poczucie spokoju i relaksu. Mniej surowe niż ostre kąty, sprzyjają bardziej organicznemu odczuciu przestrzeni – wyjaśnia Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design.

Wyoblone kształty pomagają też w integracji różnych stref – półokrągłe przegrody subtelnie oddzielają obszary funkcjonalne, tworząc łagodne przejścia i nie generując twardych, wizualnych barier. To sprzyja poczuciu przestronności, podkreślonej dodatkowo przez lustro, wypełniające całą ścianę kominkową.

W sypialni półokrągłe nisze tworzą intymne kąciki do odpoczynku lub czytania. Przytulność wzmacnia połączenie łukowatych kształtów z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień i tkaniny o miękkiej fakturze. Drewno o naturalnych, ciepłych tonach orzecha, na suficie i na ścianach w formie forniru, dodaje wnętrzom ciepła i wyrafinowanej estetyki.

Dzięki neutralnym barwom ziemi, takim jak beże, kremy, jasne brązy czy subtelne szarości, w we wnętrzach odczuwalny jest spokój i bliskość natury. Wieczorami, dobrze rozplanowane oświetlenie – zwłaszcza pośrednie i punktowe – podkreśla zaokrąglone formy, dodając przestrzeniom głębi.

Strefa kuchenna, sypialnia z niewielką szafą i łazienka z prysznicem zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń 80 m², jednocześnie zapewniając funkcjonalność i wygodę.

Każdy element wnętrza został starannie przemyślany, aby stworzyć harmonijną, przytulną przestrzeń, idealną na wypoczynek.

źródło: informacja prasowa

DESIGN