Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Domy z Finlandii – piękne domy z drewna, inspirowane designem i architekturą Dalekiej Północy

Zdrowe, wytrzymałe i przyjazne środowisku.
.get_the_title().

Domy z drewna cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale także trwałość, odporność, wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników, a także przyjazny stosunek do środowiska. Jednym ze światowych liderów branży budowlanej, specjalizującym się właśnie w budowie domów drewnianych, jest Kontio.

Ta fińska firma zajmuje się budową domów z bali klejonych.

Jej wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest przedsiębiorstwo Domy z Finlandii, które ubarwia nasz rodzimy pejzaż architektoniczny odrobiną skandynawskiego designu.

Firma Domy z Finlandii buduje w oparciu o innowacyjną technologię Kontio SmartLog, którą wykorzystuje do tworzenia nowoczesnych konstrukcji drewnianych. Dzięki jej zastosowaniu bale, z których powstają budynki, nie osiadają.

Wszystkie bale klejone wykonane są z arktycznej sosny.

Trzy sosnowe lamele są łączone pod ciśnieniem, a w wyniku tego procesu powstają długie laminowane bale. Specjalny układ laminatów podłużnych i poprzecznych zmniejsza kurczliwość i pękanie bali do niezbędnego minimum. Materiał ten jest oddychający – pozwala na cyrkulację wilgoci i reguluje jej stopień wewnątrz budynku.

Domy wybudowane w zgodzie z technologię Kontio mają wiele zalet. Przede wszystkim niezwykle korzystny jest sam materiał – sosna z dziewiczych lasów północnej Finlandii. Zawiera ona wiele naturalnych substancji antybakteryjnych, dzięki czemu jest odporna na działanie wilgoci i powstawanie pleśni. Co więcej, w domach z drewna tego typu panuje korzystny dla zdrowia klimat, który ma pozytywny wpływ na układ krwionośny i oddechowy domowników. Szczególnie docenią go osoby zmagające się z alergiami i chorujące na astmę.

Domy budowane w technologii Kontio są też energooszczędne i przyjazne środowisku.

W ich wnętrzach panuje unikatowy, naturalny klimat redukujący poziom stresu. Cechuje je też wyjątkowa akustyka.

Poza wszystkimi licznymi zaletami domów z drewna Kontio warto wymienić jeszcze jedną: walory estetyczne. Wpisują się one w nurt prostej, funkcjonalnej architektury skandynawskiej, która odznacza się przytulnością, ciepłem domowego ogniska, naturalnością i niewymuszoną elegancją. Taki dom to dla wielu spełnienie marzeń.

Źródło: domyzfinlandii.pl
Tekst: AO

DESIGN