Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dzieła Picassa zamienione w nowoczesne rzeźby 3D

Pablo Picasso to hiszpański geniusz, który zdominował świat sztuki na ponad pół wieku, a jego prace można zobaczyć w największych muzeach świata. Teraz obrazy jednego z najbardziej znanych malarzy XX wieku zostały przerobione w rzeźby 3D.
.get_the_title().

Stwierdzenie, że sztuka nie zna granic jest już truizmem. Najnowszy projekt, łączący w sobie nowoczesność z historią, całkowicie zapiera dech w piersiach. Jego twórcą jest pochodzący z Pakistanu, Omar Aqil.

Seria wizualizacji została stworzona z okazji wystawy The Art’s Sake na tegorocznej edycji Paris Fashion Week.

The Art’s Sake to firma produkująca okulary przeciwsłoneczne, które na rzeźbach zostały idealnie wpasowane w całość, stając się przy tym elementem sztuki. Prace odwzorowują legendarne portrety ojca kubizmu, Picassa, który zasłynął jako autor takich dzieł jak „Panny z Avignon”, „Guernica” i „Płacząca kobieta”.

fubiz.net

W galerii obrazów zwizualizowanych przez artystę znalazły się takie tytuły jak „Kobieta w czerwonym krześle” (1929), „Kobieta w zielonym kapeluszu” (1947) oraz „Head To The Cap” (1947). Warto dodać, że przestrzeń ekspozycyjna, w której zaprezentowano rzeźby, została zaaranżowana właśnie z myślą o tych pracach.

fubiz.net
fubiz.net

Poza wystawą kolekcji The Art’s Sake, Omar Aqil wykonał wiele innych reprodukcji dzieł Picassa w tym m. in. serie MIMIC oraz MIMIC II, skupiające się na kubistycznej części prac Hiszpana. „Poprzez rzeźby próbuję odkryć większą złożoność i abstrakcję kształtów, których używał” – dodaje na swojej stronie Behance.net sam artysta.

behance.net
behance.net
behance.net

Tekst: PK
Zdjęcie główne: Fubiz.net

DESIGN