Dźwiękoszczelne kapsuły od polskiej marki Vank rozwiązują największy problem pracy na open-space

Zapewniają zaciszne miejsce spotkań oraz schronienie przed hałasem współczesnych biur.
.get_the_title().

Jednym z największych problemów z pracą w biurze typu open-space jest brak możliwości przebywania w ciszy i skupieniu. Nieustanny hałas i zgiełk panujące w takich miejscach sprawiają, że trudno jest się skoncentrować, co pociąga za sobą spadek produktywności i szybsze zmęczenie.

Designerzy z polskiej marki Vank znaleźli jednak rozwiązanie – dźwiękoszczelne i zapewniające odosobnienie kapsuły, które wstawić można do każdego biura open-space.

Źródło: Dezeen

VANK_WALL to jeden z najnowszych produktów od innowacyjnej polskiej marki. Akustyczne kapsuły, dzięki zastosowanym w nim specjalnym strukturalnym rozwiązaniom oraz wykończeniu ich materiałami absorbującymi hałas, zapewniają ciche, odosobnione miejsce na spotkanie, pracę w skupieniu czy złapanie chwili oddechu w ciągu dnia.

Źródło: Dezeen

Kapsuły dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od liczby osób, które są w stanie pomieścić – jedno-, dwu-, trzy, cztero- i sześcioosobowe. Każdy model wyposażony jest w elementy, które gwarantują komfort i funkcjonalność użytkowania: oświetlenie LED, wentylację oraz port multimedialny dostosowany do potrzeb nowoczesnego biznesu. Najmniejsza z kapsuł, przeznaczona dla jednej osoby, posiada praktyczną półkę na laptopa, a największa jest w stanie pomieścić stół i krzesła konferencyjne.

Źródło: Dezeen

Ściany w środku obite są absorbującą dźwięk kolorową tapicerką o teksturze przypominającej powierzchnię diamentu. Szklane drzwi zapewniają dodatkową dźwiękoszczelność.

Źródło: Dezeen

Natężenie hałasu w biurze typu open-space nie powinno przekraczać 55 decybeli. W większości współczesnych biur, zwłaszcza w tych, które zostały zaprojektowane z pominięciem prawidłowej akustyki, natężenie dźwięku osiąga nawet 65 decybeli. Kapsuły od Vank oferują ochronę przed hałasem o natężeniu równym nawet 45 decybeli. Zapewniają tym samym optymalne miejsce do pracy i odpoczynku.

Źródło: Dezeen

Tekst: AO

DESIGN