Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ekologiczny długopis z kapsułek Nespresso

Nespresso we współpracy z marką Caran d’Ache stworzyło limitowaną edycję długopisu 849 wykonanego z przetworzonych kapsułek po kawie.
.get_the_title().

Nespresso i Caran d’Ache – firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości artykułów piśmienniczych – połączyły siły z potrzeby rozwoju i innowacji oraz w trosce o środowisko naturalne. Dwie szwajcarskie marki wspólnie stworzyły wyjątkową, limitowaną edycję kultowego długopisu Caran d’Ache 849.

Korpus długopisu powstał ze zużytych, przetworzonych kapsułek popularnej kawy Nespresso Dharkan, którym zawdzięcza charakterystyczny, ciemnoniebieski kolor.

Caran d’Ache 849 stanowi uzupełnienie klasycznej kolekcji office. Dobrze zaprojektowany i wyprodukowany ze szwajcarską precyzją stylowy przedmiot jest sprzedawany w kartonowym opakowaniu, które jest przyjazne dla środowiska i całkowicie pozbawione kleju. Możecie go kupić w polskich sklepach z artykułami piśmienniczymi.

Ekologiczny długopis z kapsułek po kawie Nespresso Ekologiczny długopis z kapsułek po kawie Nespresso
Ekologiczny długopis z kapsułek po kawie Nespresso
Fot. Caran d’Ache 849 Nespresso

Inicjatywa jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju spółki. Współpraca z Caran d’Ache to kontynuacja projektu Nespresso’s Second Life wprowadzonego w 2016 roku i mającego na celu pokazanie potencjału, jaki posiada recyklingowane aluminium.

Ekologiczny długopis Caran d’Ache 849 jest już trzecim przedmiotem powstałym z kapsułek po kawie Nespresso.

Wcześniej, wspólnie ze znanymi szwajcarskimi firmami, w ramach projektu stworzono dwa produkty z przetworzonego aluminium. We współpracy z marką Victorinox powstała limitowana edycja popularnego szwajcarskiego scyzoryka „Pioneer”, którego obudowa została wykonana z kapsułek po kawach Arpeggio, Livanto i Dharkan, zaś w kooperacji z marką Zena – nowa edycja kultowej obieraczki do warzyw „Rex” w charakterystycznym, fioletowym kolorze kapsułek kawy Arpeggio.

Tekst: AB

DESIGN