Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Element Urban Talks, czyli o mieście, architekturze i człowieku

Element Urban Talks to wydarzenie o świadomym projektowaniu otoczenia współczesnego człowieka. Prelegenci z całego świata podzielą się wiedzą o strategii rozwoju miast, transportu i technologii oraz o tym, przed jakimi wyzwaniami stoimy my i przyszłe pokolenia.
.get_the_title().

Już 30 listopada widzimy się na drugiej edycji konferencji Element Urban Talks skupionej na społecznej roli projektowania otoczenia dla współczesnego człowieka.

Krakowski Element Urban Talks 2018, którego dyrektor programową jest Zuzanna Skalska, obfitować będzie w prelekcje, warsztaty oraz kameralne konsultacje z architektami i naukowcami z całego świata.

W przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury odbędą także targi wyselekcjonowanych na Urban Talks przedmiotów. Każdy będzie mógł również wziąć udział w sesjach networkingowych oraz spacerach architektonicznych. Element Urban Talks to wydarzenie, które skupia się na poszukiwaniu nowych ścieżek myślenia o człowieku, mieście i architekturze. Wśród prelegentów znajdą się takie osobistości jak Fokke Moerel – partner holenerskiego studia MVRDV, Dan Hill – szef Arup Digital Studio i design advocate miasta Londyn, Herbert Wright – dziennikarz magazynu Blueprint, czy Koert van Mensvoort – artysta i filozof z Next Nature.

Podczas Urban Talks na scenie głównej poruszone zostaną m.in. takie tematy: jak zdobyć tytuł Architizer A+Awards, który przyznawany jest najlepszym pracowniom projektowym na świecie za architekturę odpowiedzialną społecznie, jak projektować budynki i przestrzenie wokół nich tak, by realnie miały wpływ na sąsiedztwo i otoczenie, kim jest design advocate i dlaczego przydaje się w mieście – na przykładzie Londynu.

Czym jest wsiowienie miast i po co ono komu? Jak zbudować najlepszy dom jednorodzinny na świecie i co to ma wspólnego ze świadomym projektowaniem?

Jak technologia staje się naszą „drugą naturą”, czym jest dizajn spekulatywny i co to ma wspólnego z architekturą.

Na scenie eksperckiej w sekcji „Z placu boju, czyli realia pracy architekta” przedstawiciele najlepszych polskich pracowni architektonicznych opowiedzą o tym, jak wygląda proces projektowy i realizacyjny, gdy piętrzą się trudności i do pokonania jest wiele problemów. Konkretne case study ze swojej codziennej pracy przedstawią JemsArchitekci, Medusagroup, nsMoonstudio i Miastologia.

W cenie biletu konferencyjnego są także niedzielne Spacery Architektoniczne, podczas których będzie można odwiedzić interesujące krakowskie miejsca, z których większość jest niedostępna na co dzień.

Świetną okazją do wzbogacenia swoich umiejętności, a przy okazji nawiązania nowych kontaktów będą warsztaty, które w tym roku odbędą się przed konferencją oraz w jej trakcie. Fantastyczni prowadzący zapewnią ogromną dawkę merytorycznej wiedzy.

Wydarzenie na Facebooku
Pełny program
Bilety (polecamy szczególnie opcję grupową)

DESIGN