Fotograf z Radomia wyróżniony przez Apple

Shot on iPhone to kampania, która prezentuje najlepsze fotografie wykonane telefonem z nadgryzionym jabłkiem. Tym razem bystre oko amerykańskiej korporacji z Cupertino dostrzegło Patryka Wikalińskiego - młodego fotografa z Radomia, który w swoich kadrach postanowił uchwycić piękno polskich blokowisk.
.get_the_title().

Kolorowe, tandetne, pstrokate – zwykle tak kojarzą nam się polskie blokowiska, które po modernizacji z szarych, obskurnych kloców zamieniły się w dużej mierze w pastelowe budynki mieszkalne. Nie ma co ukrywać, niektórych prezesów spółdzielni poniosła fantazja w doborze kolorystki. To co nas może śmieszyć w kadrze może wyglądać zjawiskowo. Takie właśnie zjawisko, a mianowicie radomskie bloki docenił Apple w swoim konkursie Shot on iPhone.

Patryk Wikaliński, fotograf z Radomia w swoich minimalistycznych kadrach uchwycił piękno miejskich blokowisk i sprawił, że na zdjęciach wyglądają one niczym popartowe dzieła sztuki. Na swoim oficjalnym instagramie zaznacza, że stara się „zmieniać rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy”.

Krótki film prezentujący prace Patryka Wikalińskiego na koncie Apple’a ma już 68 tysięcy polubień.

 

DESIGN