Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Futurystyczne biuro pracowni Massive Design, czyli wizytówka pracy architektów

Najlepszą formą prezentującą warsztat, doświadczenie oraz kreatywność pracowni architektonicznej jest jej własne biuro.
.get_the_title().

Nowa warszawska siedziba studia architektonicznego Massive Design prezentuje charakterystyczny, wypracowany przez ponad 20 lat praktyki futurystyczny, nowoczesny styl oraz eksperymentalne projekty założyciela studia Przemysława „Mac” Stopy. Massive Design to pracownia projektująca przestrzenie biurowe, która rozpoznawalna jest także poza granicami Polski. Ma na koncie ponad 200 realizacji zaprojektowanych dla takich gigantów jak Google, BMW, Unilever, Samsung, Deloitte, MasterCard, Bacardi-Martini, Wyborowa, PwC, EY czy BNP. Tym razem zajęła się własnym biurem w centrum Warszawy.

Charakterystyczny dla pracowni futurystyczny funkcjonalizm, sprawia, że przygotowane przez nich biuro mocno się wyróżnia. Massive Design nie boi się też koloru.

Wyrazista, monochromatyczna wykładzina EGE od Carpet Studio przykuwa uwagę od wejścia, a zastosowanie tego samego geometrycznego wzoru na podłodze, tapetach oraz specjalnie zaprojektowanych foliach wywołuje efekt głębi i iluzji optycznej.

W projekcie własnej siedziby, Massive Design nie ulega chwilowym modom, ale korzysta ze swojego doświadczenia, by wytyczać własne ścieżki projektowe, trzymając się swojego stylu. Mamy wrażenie, jakbyśmy właśnie weszli do wnętrza statku kosmicznego. Projektanci Massive Design eksperymentują z kolorem, strukturą i formą, a także funkcją i podziałem przestrzeni.

Rzeźbiarskie formy użytkowe tworzone przez założyciela pracowni, Przemysława”Mac” Stopę, dla polskich i zagranicznych marek stanowią ważny element stylu Massive Design.

Biuro architektoniczne to swoiste portfolio i jednocześnie wizytówka, prezentująca warsztat, wizję i pomysłowość. Jest to też siedziba, w której przebywać będą projektanci, którzy potrzebują inspirującej przestrzeni.

Najciekawsze w projekcie naszego własnego biura jest to, że nie powstało wyłącznie dla nas. Powstało także po to, by zainspirować naszych klientów. Nazywamy je „showroomem naszych możliwości”. Pokazujemy też zaprojektowane przez Przemysława Stopę elementy wzornictwa przemysłowego między innymi meble dla marek Cappellini, Nowy Styl czy Profim – tłumaczy Konrad Dowejko, design director w Massive Design. – Kilka razy w tygodniu oprowadzamy po biurze osoby zainteresowane tym, co możemy zaoferować. Nasza przestrzeń służy często wyjaśnianiu różnic pomiędzy rozwiązaniami projektowymi.

300 m2 powierzchni biurowej wypełniają więc kreatywne rozwiązania aranżacyjne – charakterystyczne, futurystyczne, organiczne sufity, iluzje geometryczne.

W projekcie zastosowano zasadę „activity based workplace”. Oprócz strefy open space znajdziemy tu mobilne budki telefoniczne, komfortowe wnęki do spotkań oraz biurka z regulacją wysokości.

Wszystko po to, żeby ułatwić komunikację i umożliwić pracę zmieniających się zespołów projektowych.

Architekci z pracowni Massive Design wykorzystują możliwości modelowania przestrzennego. Drukarki 3D pozwalają im na weryfikację prototypów, dają też możliwość eksperymentowania przy customowych formach i tworzenie charakterystycznych, nowoczesnych, futurystycznych wnętrz. W projekcie wykorzystano prototypowe rozwiązanie klamek 3D, wydrukowanych na drukarkach w pracowni.

W projekcie użyto zwielokrotnionych odbić, w postaci zaprojektowanych grafik na przeszklenia czy lustra, przenikających się ze specjalnie zaprojektowanym wzorem, wydrukowanym na wykładzinie podłogowej EGE. Daje to trójwymiarowy efekt. Powstało również nietypowe rozwiązanie organicznego sufitu.
Sufit ten, w zmodyfikowanej formie, będziemy wdrażali w projekcie wnętrz budynków The Warsaw Hub. Pierwszy raz zastosowaliśmy również wbudowany w podłogę panel LED wyświetlający powitania dla naszych gości – jest to świetny icebreaker – mówi Przemysław „Mac” Stopa, założyciel Massive Design.

www.massivedesign.pl
www.carpetstudio.pl
Wybierzcie się koniecznie na wirtualny spacer po biurze Massive Design. 

DESIGN