Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gabinet dentystyczny z klimatem nocnego klubu? Rezerwujemy wizytę!

Najważniejsze pytanie: czy możemy dostać takie znieczulenie jak przy barze?
.get_the_title().

Berliński gabinet dentystyczny postanowił odejść od powszechnie przyjętego wizerunku takich miejsc. Sterylna biel połączona z chirurgiczną stalą zazwyczaj już od progu przypomina nam, w jakim miejscu się znaleźliśmy, co pewnie działa niespecjalnie kojąco na nasze skołatane koniecznością tą wizyty nerwy.

Kiedy jednak za projekt wnętrza bierze się Studio Karhard, które ma w swoim portfolio realizację dla jednego z najpopularniejszych klubów nocnych – Bergahin, sprawy zaczynają przybierać zupełnie inny obrót.

Gabinet The Urban Dentist ma vibe nocnego klubu czy baru z koktajlami.

Zamysłem projektantów było w każdym razie stworzenie miejsca, do którego pacjenci będą przychodzić bez strachu, a w poczekalni oraz na fotelu dentystycznym uda im się nawet zrelaksować.

Taki efekt ma zapewnić użycie kolorów, w tym również ciemnych, które nadają temu miejscu przytulną atmosferę. Nie brakuje tu też pudrowego różu, zieleni, błękitów i mebli z lastryko.

Klubowy, chilloutowy klimat dodatkowo potęguje oświetlenie.

Na korytarzach znajdują się zmieniające kolor panele ledowe, a lampy w gabinetach mają ciekawy, geometryczny kształt.

Nie wydaję nam się, żeby w takim gabinecie zabiegi były bezbolesne, ale skoro już trzeba cierpieć, to chyba jednak lepiej w czymś na wzór nocnego klubu, a nie w klasycznym gabinecie, prawda?

Fot. Stefan Wolf Lucks
Fot. Stefan Wolf Lucks
Fot. Stefan Wolf Lucks

Zdjęcia główne: Stefan Wolf Lucks
Tekst: Kinga Dembińska

DESIGN