Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Humble Pizza to wegańska pizzeria z wyjątkowo pięknym wystrojem

Londyńskie studio projektowe Child Studio nadało wegańskiej pizzerii Humble wygląd lokalu z lat. 50. XX wieku. Jasne, cukierkowe i różowe kolory grają w restauracji główną rolę.
.get_the_title().

Humble Pizza znajduje się na King’s Road w londyńskiej dzielnicy Chelsea i w swoim menu ma wyłącznie wegańskie pizze z sezonowymi roślinnymi dodatkami. Niemal całkowicie różowe wnętrze lokalu zostało zaprojektowane przez Child Studio. Ma naśladować estetykę i architekturę powszechnie znanych kawiarni „Formica caffs”, które były popularne w Londynie w latach 50. XX wieku. Zakładały je głównie włoskie rodziny imigrantów, które w modernistycznej oprawie serwowały proste przekąski oraz napoje.

W wystroju dominowały zazwyczaj pastelowe powierzchnie wykonane z laminatu, materiału kompozytowego wynalezionego w 1912 roku. Był to początek „kultury kawiarni”, który przyciągał pisarzy, muzyków, fotografów i artystów.

Tak ma być też w Humble Pizza. – – mówią szefowie Child Studio, Chieh Huang i Alexey Kostikov.

ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO
ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO
ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO

Oprócz białych płytek podłogowych, powierzchnie w całej pizzerii pokryte są różowym laminatem marki Formica, który ma odzwierciedlać subtelny, lniany wzór. Dopełnienie stanowią półki z drewna wiśniowego.

ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO

Laminat został również wykorzystany do pokrycia blatów okrągłych stołów jadalnych i baru usługowego, który znajduje się zaraz przy wejściu. Szereg cukierkowo-różowych kanap prowadzi do prostokątnego okienka, za którym mieści się kuchnia, dla kontrastu utrzymana w odcieniach leśno-zielonych. Wnękę oświetlają lampy, których celem jest zwrócenie uwagi klientów na kucharzy przy pracy, by stworzyć coś w rodzaju filmowego punktu centralnego.

ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO
ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO

Wystroju pizzerii dopełniają różowe gazety, które są zawieszone na ścianach oraz szereg różowych ozdób, które zdobią półki. Jest również lampa autorstwa włoskiego projektanta Luigiego Massoniego i neonowy napis z hasłem lokalu „stay humble”

Różu nie brakuje w środku lokalu, ale widać go również od zewnątrz, bowiem elewacja restauracji też została pokryta cukierkowym kolorem.

ŹRÓDŁO: CHILD STUDIO

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN