Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Prestiżowa nagroda iF Design Award dla marki spod Poznania

iF Design Award to jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie.
.get_the_title().

iF Design Award to znak jakości i wyjątkowego designu rozpoznawalny na całym świecie. Organizatorem konkursu jest iF International Forum Design GmbH, najstarsza w Niemczech niezależna organizacja zajmująca się promowaniem designu. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 6 tys. firm z 54 krajów. Gwarancją wysokiej renomy iF Design Award jest skład międzynarodowego, 63-osobowego jury, skupiającego nie tylko najważniejsze niemieckie autorytety w dziedzinie designu, ale także specjalistów w tej dziedzinie z uniwersytetów, pracowni projektowych i firm zajmujących się wzornictwem przemysłowym z całego świata. Główne kryteria, jakimi kierują się specjaliści to: innowacja, funkcjonalność, estetyka i społeczna odpowiedzialność. Obrady jury trwały dwa dni, a eksperci spośród tysięcy zgłoszonych produktów wyróżnili m.in. pierwszy fotel obrotowy marki VANK: VANK_V6, który został laureatem nagrody iF DESIGN AWARD w kategorii „Produkt: biuro”.

iF DESIGN AWARD

Nagrodzony w tym roku fotel pomyślany jest jako siła napędowa do pracy. VANK_V6 nawiązuje do możliwości sportowych samochodów, a w zakresie ergonomii wychodzi naprzeciw potrzebom różnorodnych użytkowników.

iF DESIGN AWARD

Marka VANK funkcjonuje na rynku od niespełna trzech lat, ale jej meble zostały już dostrzeżone przez dziennikarzy oraz jurorów najważniejszych konkursów branżowych, zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych. Zapowiedzią przyszłych sukcesów i impulsem do stworzenia marki była prestiżowa nagroda Red Dot Design Award dla fotela WOODI przyznana, gdy zespół VANK zajmował się jeszcze produkcją foteli marki SITAG. W 2016 roku nowa polska marka, działając już pod własnym szyldem, otrzymała dwie nagrody iF Design Award – za biurko VANK_move oraz za system parawanów akustycznych VANK_wall. Potwierdzeniem dobrego przyjęcia na rodzimym rynku było natomiast wyróżnienie dla wspomnianego wyżej biurka w plebiscycie must have organizowanym w ramach Łódź Design Festival. Więcej na temat marki przeczytacie tutaj.

iF Design Award

DESIGN