Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA chce wykonać idealne krzesło dla gamerów. W tym celu zamierza… skanować ich pośladki

W ten sposób powstaną niezwykle spersonalizowane siedzenia dla graczy.
.get_the_title().

Liczba gamerów na całym świecie przekracza już 2 miliardy. W 2016 roku, jak dowiodły badania, spędzali oni na graniu średnio 6 godzin tygodniowo, co wiązało się z pozostawaniem w pozycji siedzącej. Mając to na uwadze, IKEA postanowiła stworzyć im idealnie wygodne krzesło.

W tym celu połączyła siły z e-gamingową firmą Area Academy oraz marką UNYQ produkującą sprzęt protetyczny drukowany w 3D.

Efekt ich współpracy z wyglądu do złudzenia przypomina taboret hydrauliczny, na który można się natknąć w gabinetach lekarskich czy salonach kosmetycznych. Jednak właściwości tego siedziska są dużo ciekawsze.

Gamerzy sami zwiększyli swoje ambicje, ćwicząc, lepiej jedząc i kupując lepszy sprzęt, ale można poprawić rozwiązania w zakresie siedzeń i stołów, a także akcesoriów takich jak oświetlenie – twierdzi IKEA.

Dlatego też stworzone przez nią siedzenie będzie idealnie spersonalizowane i ergonomiczne.

W jaki sposób zostanie osiągnięty ten efekt? Aby stworzyć jak najwygodniejsze krzesło, IKEA zamierza skanować w 3D pośladki swoich klientów. Następnie siedzenie będzie drukowane w 3D.

Póki co marka ujawniła tylko prototyp siedzenia.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób będzie się odbywało skanowanie, ile czasu będzie się czekać na gotowy produkt, ani ile będzie on kosztować. IKEA zapowiada, że krzesła dla gamerów trafią do sklepów marki w 2020 roku.

DESIGN