Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA ogłasza współpracę z adidasem, LEGO i Saint Heron

Kolekcje trafią do sklepów IKEA prawdopodobnie w przyszłym roku.
.get_the_title().

W szwedzkim miasteczku Älmhult, w którym znajduje się główna siedziba IKEA, trwa właśnie konferencja Democratic Design Days 2018 (o której więcej pisaliśmy tutaj). To cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie zaufania do marki, zainteresowanie jej ofertą i zachęcenie mediów oraz influencerów do działania w obszarach istotnych dla przyszłego rozwoju firmy.

IKEA regularnie współpracuje także ze znanymi designerami, studiami projektowymi i artystami, którzy często wprowadzają bardzo świeże spojrzenie na skandynawską markę.

W ostatnich latach byli to m.in. Tom Dixon, Piet Hein Eek i duńska marka HAY. Głośno jest też o nadchodzącym collabie IKEA z Virgilem Ablohem, jednym z najgorętszych projektantów mody. Pracuje on nad kolekcją dla Millenialsów, która pojawi się w IKEA już w 2019 roku.

To jednak nie wszystko.

Podczas odbywającej się właśnie konferencji IKEA ujawniła, że nawiązała współpracę z adidasem, LEGO i Saint Heron – marką należącą do Solange Knowles.

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale na Instagramie IKEA pojawiły się już krótkie teasery zapowiadające każdą z kolekcji. Wiadomo więc, że celem współpracy z LEGO będzie zachęcenie nas do zabawy i większej kreatywności w naszych domach, a adidas promować będzie zdrowy tryb życia. Jeśli chodzi o Saint Heron, marka zapowiada wielofunkcyjne obiekty mające związek z architekturą, designem, sztuką i – oczywiście – muzyką.

Rezultaty prawdopodobnie ujrzą światło dzienne w przyszłym roku.

DESIGN