Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA otwiera nowy sklep na Manhattanie

Szwedzkie imperium meblowe IKEA oficjalnie ogłosiło plany otwarcia nowego konceptu "IKEA PLANNING STUDIO" na Manhattanie wiosną 2019 roku.
.get_the_title().

Zwykle gdy myślimy o tej marce, przed oczami ukazuje nam się obraz wielkiej hali o powierzchni nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanej na obrzeżach miast. IKEA postanowiła zmienić nasze wyobrażenia i zrobić krok do przodu w rozwoju nowej strategii.

Tak narodził się pomysł „IKEA PLANNING STUDIO” – to zupełnie inny, mniejszy format, przypominający bardziej showroom niż tradycyjny sklep.

Chodzi o wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i podążanie za zmieniającymi się trendami na rynku. Wraz z postępującą urbanizacją życia, IKEA chce być jeszcze bliżej klientów, aby lepiej spełniać ich oczekiwania. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdujemy się w dynamicznie zmieniającym się środowisku handlowym. Aby móc się rozwijać, IKEA postanowiła przeistoczyć się w taki sposób, by móc dotrzeć do naszych klientów tam, gdzie się znajdują – mówił Lars Petersson, country manager IKEA U.S. – Nowy Jork to naturalny wybór dla otwarcia takiego konceptu. To tętniące życiem, dynamiczne miasto jest epicentrum handlu, biznesu i kultury Stanów Zjednoczonych.

W nowym showroomie znajdziemy meble dedykowane mniejszym, miejskim przestrzeniom.

Wszystkie produkty z asortymentu, w tym meble, będzie można zamówić na miejscu z dostawą do domu. Dodatkowo w ofercie znajdą się także usługi montażu, pomoc finansowa czy też zakupy online.

Nowe „IKEA PLANNING STUDIO” będzie zlokalizowane na Upper East Side, 999 Third Avenue.

Tekst: Karolina Kmita

DESIGN