Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA stworzyła kolekcję akcesoriów do przeprowadzek, dzięki którym stają się one proste i przyjemne

Limitowana seria OMBYTE jest rezultatem współpracy IKEA z grupą młodych projektantów. Kolekcja jest zabawną i kolorową odsłoną praktycznych i użytecznych przedmiotów, które pomogą przenieść skarby ze starego lokum pod nowy adres, a także staną się piękną dekoracją.
.get_the_title().

Kolekcja OMBYTE jest efektem pracy zespołu projektantów, którzy już współpracowali z IKEA. Do dwudziestolatków, czyli Erika Thomassona, Philippa Süssmanna i Idy Pettersson Preutz, dołączyli James i Mats, kierownicy artystyczni tej serii.

Poprzez nową kolekcję IKEA wychodzi naprzeciw potrzebie mobilności.

Dla wielu osób częste przeprowadzki są naturalnym elementem życia. Seria ta ma sprawić, że zmiana miejsca zamieszkania będzie odbywać się w bardziej praktyczny sposób i stanie się mniej stresująca.

Tworząc kolekcję OMBYTE, chcieliśmy, by przeprowadzki stały się praktyczne, ale też bardziej przyjemne, więc do zwykłych kartonów dodaliśmy pełne ekspresji kolory i wzory. Wcale nie musisz planować przeprowadzki, żeby wykorzystać je w swoim domu – powiedział kierownik artystyczny James Futcher. Po zadomowieniu się w nowym mieszkaniu nie trzeba pozbywać się pudełek i toreb. Produkty z kolekcji OMBYTE świetnie sprawdzą się także do przechowywania drobiazgów czy ubrań.

Dzięki swojej funkcjonalności oraz pełnym ekspresji kolorom i wzorom mogą stać się częścią nowego domu.

W kolekcji znalazły się m.in. cztery rodzaje pudełek w kolorowe geometryczne wzory inspirowane naturą czy druciane kosze, w których wszystko widać jak na dłoni. W organizacji pomoże kombinacja dwóch pojemników, które są mobilne dzięki kółkom, ale można ich używać stacjonarnie jako miejsce do przechowywania. Koc i taśma zabezpieczą meble, a w ich transporcie sprawdzi się metalowy, wytrzymały wózek. Natomiast pojemne torby ułatwią przechowywanie i przenoszenie rzeczy w domu i poza nim.

Kolekcja będzie dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od sierpnia. Jest ona limitowana, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach tylko przez kilka tygodni lub do wyczerpania zapasów.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcia: ikea.com

DESIGN